انواع درب ليزري ( برش ليزري و آهني


انواع درب ليزري ( برش ليزري و آهني )

همانطور که ميدانيد، صنعت حفاظ و نرده سازي در ايران پيشرفت بالايي داشته است و به يک صنعت مجزا تبديل شده که به صنعت توليد گل نرده و همچنين درب هاي ليزري ويلايي معروف است. اين صنعت در ايران پيشينه اي قديمي دارد. در زماني هاي قديم با ريخته گري و همچنين شکل دادن به آهن انواع درب ها از جمله درب هاي ويلايي ساخته مي شد اما امروزه اين کار توسط کارگاه ها و کارخانه هاي بزرگ صنعتي انجام مي شود. در زمان هاي گذشته براي اينکه بتوانند درب هاي ويلايي را بسازند ابتدا ميله هاي آهني را در کوره هاي بزرگي قرار مي دادند تا آب شوند و گداخته شوند. اين کار براي ساخت درب هاي ويلايي هم انجام مي شود.

ساخت درب ليزري ( برش ليزري و آهني )

ساخت درب ليزري ( برش ليزري و آهني ) هم مانند ساخت انواع درب هاي فرفورژه در زمان هاي قديم به طرق مختلفي انجام مي شده است. زماني که فلزات را درون کوره هايي مي ريختند تا آب شوند، با درآوردن آن ها و کوبيدن اين نوع فلزات مقاومت و خشکي آن ها کمتر مي شد و در نهايت امکان جلادهي در آن ها فراهم مي شده است. در نهايت افرادي که در اين زمينه فعاليت مي کنند قادر بودند تا نقش هاي پرپيچ و خمي روي آن ها پياده کنند که از جمله آنها مي توان به طراحي هاي اسليمي اشاره کرد.

در نهايت، فلزاتي که گرام قيمت بودند به آساني بازسازي و به هم متصل مي شدند که با تغيير شکل آن ها در واقع درب ليزري ( برش ليزري و آهني ) از آن ها ساخته مي شد. شايد در گذشته مانند امروز در ساخت اين نوع درب ها تنوع وجود نداشته است اما امروزه با تکنولوژي هاي پيشرفته اي که در اين زمينه وجود دارد، انواع درب ليزري ( برش ليزري و آهني ) فرفورژه در طرح ها و رنگ هاي مختلف ساخته مي شود و به شما اين امکان را ميدهد که طراحي هاي مختلفي براي خود داشته باشيد.

انواع درب ليزري ( برش ليزري و آهني )

البته انواع درب ليزري ( برش ليزري و آهني ) يکي نيست و شما ميتوانيد انواع مختلفي از آن ها را مشاهده کنيد که در واقع براي ويلاها مورد استفاده قرار مي گيرند. بايد بدانيد که انواع مختلف درب ليزري ( برش ليزري و آهني ) ويژگي هاي متفاوتي دارند و همين هم باعث مي شود که استفاده از آن ها در مناطق مختلف متفاوت باشد.

 

درب طرح چوب ( آهني ) زيبايي ساختمان شما را دو چندان مي کند

 

درب طرح چوب ( آهني ) اولين عنصر دکوراتيوي است که ببينده به ان مي نگرد. در واقع وجود درب طرح چوب ( آهني ) شيک و مدرن سبب مي شود تا ارزش و نماي خانه شما نيز بيش از پيش زيبا تر جلوه کرده و باارزش تر شود. در صورتي که در کوچه قدم بزنيد و نگاهي به درب طرح چوب ( آهني ) ساختمان ها بياندازيد متوجه مي شويد که وجود درب طرح چوب ( آهني ) خاص و زيبا چقدر روي ديد شما و نماي خانه موثر است.

با وجود درب طرح چوب ( آهني ) خاص و مدرن مي توانيد خانه خود را به يک نماد در کوچه تبديل کنيد. درب طرح چوب ( آهني ) در طرح ها و مدل هاي مختلفي موجود است که شما مي توانيد هر يک از طرح هاي زيبا و خاصي را که دوست داريد براي خود داشته باشيد براي اين امر کافيست تصوير درب طرح چوب ( آهني ) مورد نظر را به کارشناسان فروش ما در حفاظ سازه بفرستيد. کارشناسان ما نه تنها از نقطه نظر زيبايي بلکه نکات امنيتي را نيز براي درب طرح چوب ( آهني ) خانه شما در نظر مي گيرند تا خريد شما خريدي هوشمندانه باشد.

درب طرح چوب ( آهني ) خانه در طرح هاي فرفورژه يا درب طرح چوب ( آهني ) طرح چوب و همچنين درب طرح چوب ( آهني ) برش ليزري يا درب طرح چوب ( آهني ) و درب پارکينگ مدرن و کلاسيک و همچنين درب طرح چوب ( آهني ) جنوبي يا شمالي و يا درب طرح چوب ( آهني ) ويلايي يا خانه باغ و تک لنگه و يا درب طرح چوب ( آهني ) دولنگه يا سه لنگه و... تقسيم مي شود.

براي مشاوره با کارشناسان فرفورژه آنلاين تماس باشيد

 

منبع : خبرگزاري ايسنا

 

 

 

قيمت طلا امروز چطور تعيين مي شود؟


قيمت طلا امروز چطور تعيين مي شود؟

بيشتر مردم مي دانند که بين قيمت طلا امروز و نرخ طلاي جهاني و نرخ دلار رابطه اي معنا دار وجود دارد اما از جزييات آن به خوبي اطلاع ندارند. در اين مطلب قصد داريم اين رابطه را به دقت بررسي کنيم.

همانطور که مي دانيم نرخ جهاني طلا که به انس اعلام مي شود بر اساس عيار 24 است. براي مثال وقتي گفته مي شود نرخ جهاني طلا امروز 1300 دلار براي هر انس است، منظور اين است که قيمت هر گرم طلاي 24 عيار در جهان امروز 41.8 دلار است(هر انس طلا برابر 31.103 گرم است). بنابراين با توجه به نرخ دلار در بازار مي توان براحتي به نرخ هر گرم طلاي 24 عيار رسيد و يا بالعکس بر اساس نرخ ريالي طلاي 24 عيار و نرخ جهاني طلا مي توان به نرخ دقيق دلار دست پيدا کرد.

بنابراين پيگيري نرخ جهاني طلا و پيش بيني روند آن در آينده از شاخص هاي مهم به حساب مي آيد که بايد همواره توسط افراد رصد شود.

اما قيمت طلاي 18عيار نيز بسيار مهم است زيرا در کشور ما خريد و فروش طلا بر مبناي طلاي 18 عيار است. يعني طلاهاي موجود در بازار که توسط طلافروشان و جواهرفروشان عرضه مي شود طلاي 18 عيار است. بنابراين همه ذينفعان بازار طلا اعم از فروشندگان، سازندگان، خريداران و ... بايد مظنه قيمت طلاي 18 عيار در بازار را بدانند. در شرايطي که نرخ ارز در بازار نوسان دارد و يا نرخ جهاني طلا متغير است همه دست اندرکاران بايد روزانه و در گاهي اوقات به لحظه نرخ طلاي 18 عيار را بدانند تا بتوانند به فعاليت خود ادامه دهند و مبادله اي عادلانه در بازار رقم بخورد.

براي راحتي کار فرمولهايي در اين خصوص در نظر گرفته شده است که براحتي مي توان از روي آنها به نرخ طلاي 18 عيار در بازار ايران رسيد. يکي از معروفترين اين فرمولها به شرح زير است:

نرخ يک اونس طلا ضرب در نرخ يک دلار تقسيم بر 9.5742  = مظنه طلاي ايران.

  مثال: نرخ يک انس طلا 1334 دلار و  نرخ يک دلار 12900 تومان، قيمت طلاي 18 عيار چقدرمي شود؟

1334 دلار*12900 تومان تقسيم بر 9.5742 = 1797393 تومان (مظنه ايران)

تغييرات قيمت سکه نيز که رابطه مستقيم با قيمت طلا و نرخ دلار دارد از اهميت ويژه اي برخوردار است و معمولا توسط افراد رصد مي شود.

وزن يک سکه بهار آزادي يا سکه طرح جديد(طرح امامي) برابر 8.133 گرم. عيار طلاي بکار رفته در ساخت سکه نيز طلاي 24 عيار يا همان عيار 900 است. براي محاسبه نرخ واقعي يا نرخ تئوريک سکه کافيست قيمت جهاني طلا را بدانيم و آنرا در وزن طلاي هر سکه يا همان 8.133 گرم ضرب کنيم و عدد حاصل شده نرخ دلاري يک سکه را مشخص مي کند. براي بدست آوردن قيمت ريالي کافيست نرخ دلار را به ريال در عدد مربوطه ضرب کنيم تا به ارزش واقعي که در واقع همان ارزش وزن طلاي بکار رفته در ساخت يک سکه است را بدست بياوريم. البته معمولا 5000 تومان تا 7000 تومان نيز به عنوان حق ضرب سکه به عدد مربوطه اضافه مي کنند.

اما معمولا قيمت سکه در بازار يعني همان نرخي که در بازار براي خريد و فروش سکه پرداخت مي شود بيشتر از اين رقم است. دليل اين امر عرضه و تقاضاي سکه است. بسيار از اوقات در شرايطي که عرضه ثابت است ميزان تقاضا براي سکه بيشتر مي شود به دليل مناسبتها و يا در شرايط تورمي که افراد مي خواهند ارزش پول خود را حفظ کنند. يا در شرايطي که افراد پيش بيني مي کنند قيمت جهاني طلا در آينده افزايش خواهد يافت و يا پيش بيني مي کنند نرخ دلار در آينده قرار است افزايش يابد اقدام به خريد سکه مي کنند و اين افزايش تقاضا منجر به افزايش نرخ سکه در بازار مي شود. در اين شرايط اصطلاحا گفته مي شود نرخ سکه داراي حباب است.

 قيمت طلا را مي توانيد به صورت لحظه اي در سايت فرصت امروز دنبال کنيد.

 

سايبان سايه و راحتي را براي مناطق داخلي و خارجي ايجاد مي کند


سايبان سايه و راحتي را براي مناطق داخلي و خارجي ايجاد مي کند

 

سايبان ها لوازم جانبي عالي براي افزايش سايه و راحتي در داخل و خارج از محل سکونت هستند. به عنوان مثال ، سايبان هاي نصب شده بر روي پنجره ها و درهاي شيشه اي کشويي از فيلتر شدن نور خورشيد در شيشه جلوگيري مي کند. اين به جلوگيري از آسيب ناشي از نور خورشيد به کف و مبلمان کمک مي کند و همچنين انتقال حرارت از اشعه خورشيد را محدود مي کند و دماي داخلي خانه شما را بدون کار اضافي از سيستم تهويه مطبوع ثابت نگه مي دارد. بر اساس همان اصل ، سايبان هايي که در فضاي باز مانند حياط يا عرشه استخر نصب مي شوند ، از قرار گرفتن بيش از حد در معرض آثار مخرب اشعه ماوراء بنفش خورشيد براي افراد و مبلمان زير آن جلوگيري مي کند. اين امر به نوبه خود شما را در بيرون از خانه سردتر نگه مي دارد و مبلمان فضاي باز شما را در وضعيت بهتري نگه مي دارد.

 

انواع مختلفي از سايبان وجود دارد که مي توانيد بر روي ملک شما نصب کنيد ، مانند:

http://bamanbash7.parsiblog.com/Posts/186/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%d9%8a+%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9+%d8%b3%d8%a7%d9%8a%d8%a8%d8%a7%d9%86+%d9%88+%d9%82%d9%8a%d9%85%d8%aa+%d8%a2%d9%86/

    ثابت يا ثابت - اين نوع سايبان معمولاً به طور دائمي به ديوار خانه متصل مي شود و نمي تواند حرکت کند.

    قابل جمع شدن - اين نوع سايبان را مي توان به ديوار خانه وصل کرد ، اما مي توان آن را با استفاده از يک ميل لنگ دستي يا يک کنترل موتوري گسترش داد يا جمع کرد و به کاربر اين امکان را مي دهد که ميزان سايه زير آن ايجاد شود.

    مستقل - اين نوع سايبان نيز قابل جمع شدن است ، اما به جاي اينکه به ديوار متصل شود ، ساختار سايه خاص خود است که مي تواند در هر نقطه از يک ملک قرار گيرد.

    روکش سايبان - اين نوع سايبان بر روي يک ساختار موجود مانند کلاه فرنگي نصب مي شود. مي تواند ثابت يا جمع شود.

 

اگر مي خواهيد گزينه هاي مختلف سايبان براي خانه خود را کشف کنيد ، به   https://sayehban.co/   مراجعه کنيد. ما در ايجاد سايبان سفارشي براي مشتريان خود تخصص داريم و اطمينان حاصل مي کنيم که آنها راه حل مناسب سايه را براي نيازهاي سبک زندگي و ترجيحات زيبايي شناختي خود دريافت مي کنند. سايبان ما مي تواند متناسب با ابعاد دقيق شما تعيين شود و در رنگ ها و الگوهاي متعدد موجود است که مطمئناً نماي بيروني خانه و سليقه شخصي شما را تکميل مي کند.

 

براي کسب اطلاعات بيشتر در مورد سايبان هاي سفارشي که مي توانيم براي خانه شما ايجاد کنيم ، امروز با سايت سايبان برقي منصف     https://sayehban.co/         با ما تماس بگيريد.

منبع  :   سايبان برقي منصف

http://naranji5.blogtez.com/post62.php

http://khoshmazeh.famblog.ir/post/155

 

https://www.victoriaeducation.co.uk/activity/p/863687/

https://checkpointforarts.com/activity/p/622706/

https://kason97179866.wordpress.com/2021/08/10/%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%a8%d8%a7%d9%86-%d9%85%d8%ba%d8%a7%d8%b2%d9%87/

https://ello.co/jackkhan331/post/dwyhutu-uevnlgzenvpmvw

https://vvfit.com/activity/p/1253025/

https://edukite.org/activity/p/1507275/

http://onlineklubben.dk/site/activity/p/430188/

http://customerpolicedepartment.com/activity/p/738441/

https://myspace.com/cozejexo/post/activity_profile_50315114_22c5bd4c40a045ec840e2a31ba9f386b/comments

http://coinwatchers.com/forums/p/289719/

 

 

سايبان سايه و راحتي را براي مناطق داخلي و خارجي ايجاد مي کند


سايبان سايه و راحتي را براي مناطق داخلي و خارجي ايجاد مي کند

 

سايبان ها لوازم جانبي عالي براي افزايش سايه و راحتي در داخل و خارج از محل سکونت هستند. به عنوان مثال ، سايبان هاي نصب شده بر روي پنجره ها و درهاي شيشه اي کشويي از فيلتر شدن نور خورشيد در شيشه جلوگيري مي کند. اين به جلوگيري از آسيب ناشي از نور خورشيد به کف و مبلمان کمک مي کند و همچنين انتقال حرارت از اشعه خورشيد را محدود مي کند و دماي داخلي خانه شما را بدون کار اضافي از سيستم تهويه مطبوع ثابت نگه مي دارد. بر اساس همان اصل ، سايبان هايي که در فضاي باز مانند حياط يا عرشه استخر نصب مي شوند ، از قرار گرفتن بيش از حد در معرض آثار مخرب اشعه ماوراء بنفش خورشيد براي افراد و مبلمان زير آن جلوگيري مي کند. اين امر به نوبه خود شما را در بيرون از خانه سردتر نگه مي دارد و مبلمان فضاي باز شما را در وضعيت بهتري نگه مي دارد.

 

انواع مختلفي از سايبان وجود دارد که مي توانيد بر روي ملک شما نصب کنيد ، مانند:

http://bamanbash7.parsiblog.com/Posts/186/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%d9%8a+%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9+%d8%b3%d8%a7%d9%8a%d8%a8%d8%a7%d9%86+%d9%88+%d9%82%d9%8a%d9%85%d8%aa+%d8%a2%d9%86/

    ثابت يا ثابت - اين نوع سايبان معمولاً به طور دائمي به ديوار خانه متصل مي شود و نمي تواند حرکت کند.

    قابل جمع شدن - اين نوع سايبان را مي توان به ديوار خانه وصل کرد ، اما مي توان آن را با استفاده از يک ميل لنگ دستي يا يک کنترل موتوري گسترش داد يا جمع کرد و به کاربر اين امکان را مي دهد که ميزان سايه زير آن ايجاد شود.

    مستقل - اين نوع سايبان نيز قابل جمع شدن است ، اما به جاي اينکه به ديوار متصل شود ، ساختار سايه خاص خود است که مي تواند در هر نقطه از يک ملک قرار گيرد.

    روکش سايبان - اين نوع سايبان بر روي يک ساختار موجود مانند کلاه فرنگي نصب مي شود. مي تواند ثابت يا جمع شود.

 

اگر مي خواهيد گزينه هاي مختلف سايبان براي خانه خود را کشف کنيد ، به   https://sayehban.co/   مراجعه کنيد. ما در ايجاد سايبان سفارشي براي مشتريان خود تخصص داريم و اطمينان حاصل مي کنيم که آنها راه حل مناسب سايه را براي نيازهاي سبک زندگي و ترجيحات زيبايي شناختي خود دريافت مي کنند. سايبان ما مي تواند متناسب با ابعاد دقيق شما تعيين شود و در رنگ ها و الگوهاي متعدد موجود است که مطمئناً نماي بيروني خانه و سليقه شخصي شما را تکميل مي کند.

 

براي کسب اطلاعات بيشتر در مورد سايبان هاي سفارشي که مي توانيم براي خانه شما ايجاد کنيم ، امروز با سايت سايبان برقي منصف     https://sayehban.co/         با ما تماس بگيريد.

منبع  :   سايبان برقي منصف

http://naranji5.blogtez.com/post62.php

http://khoshmazeh.famblog.ir/post/155

 

https://www.victoriaeducation.co.uk/activity/p/863687/

https://checkpointforarts.com/activity/p/622706/

https://kason97179866.wordpress.com/2021/08/10/%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%a8%d8%a7%d9%86-%d9%85%d8%ba%d8%a7%d8%b2%d9%87/

https://ello.co/jackkhan331/post/dwyhutu-uevnlgzenvpmvw

https://vvfit.com/activity/p/1253025/

https://edukite.org/activity/p/1507275/

http://onlineklubben.dk/site/activity/p/430188/

http://customerpolicedepartment.com/activity/p/738441/

https://myspace.com/cozejexo/post/activity_profile_50315114_22c5bd4c40a045ec840e2a31ba9f386b/comments

http://coinwatchers.com/forums/p/289719/

 

 

کلاس طراحي لباس – دوره طراحي لباس


کلاس طراحي لباس – دوره طراحي لباس

 

 

طراحي مد لباس

2. دوره طراحي لباس

لباس ها را پر رنگ و با جزئيات ترسيم کنيد

لباس را جسورانه ترسيم کنيد. از آنجا که هدف طراحي مد، نشان دادن ايده هاي طراحي شماست؛ هنگام رسم کردن لباس روي الگو از خطوط پر رنگ استفاده کنيد. لباس را طوري طبيعي طراحي کنيد که گويي روي الگو به طور واقعي آويزان شده است. بايد در اطراف آرنج و کمر، در نزديکي شانه ها، مچ پا و مچ دست چين و چروک وجود داشته باشد. هنگام کشيدن لباس روي الگو بايد به اين فکر کنيد که يک لباس چگونه روي بدن يک فرد مي ايستد و با ظرافت تمام آن را طراحي و در مدل خود پياده کنيد.

دوره طراحي لباس

 

کلاس طراحي لباس  به ياد داشته باشيد پارچه ها با جنس هاي مختلف، به حالت هاي گوناگون روي بدن قرار مي گيرند. اگر پارچه شما نازک و ابريشمي باشد، روي بدن مي خوابد و سر مي خورد و تقريبا حرکتي موج دار دارد و يا اگر پارچه مانند پارچه پشمي و يا کتان، ضخيم باشد؛ خشک و گوشه دار روي بدن مي ايستد و شکل کمتري از بدن را نشان مي دهد (مانند يک کت جين).

الگوها و چاپ ها را نشان دهيد. دوره طراحي لباس

کلاس طراحي لباس کلاس طراحي لباس  اگر طراحي مد لباس شما شامل پارچه اي طرح دار و يا چاپ شده است، بسيار مهم است تا به طور دقيق نشان دهيد که چطور اين حالت روي مدل قرار مي گيرد. با کشيدن طرح کلي لباس طرح داري مانند دامن و يا بلوز شروع کنيد. آن را به بخش هاي مختلف و چهارخانه تقسيم کنيد، حال بخش ها را يکي پس از ديگري با طرح پارچه پر کنيد. به چگونگي تغيير چين و چروک و پليسه در ظاهر يک الگو توجه کنيد، چرا که ممکن است در نقاط خاصي انحنا و يا برشي نياز داشته باشد تا طرح خوب و دقيق به نظر برسد. براي کشيدن طرحي خوب و حرفه اي و با جزئيات دقيق، زمان بگذاريد تا مطمئن باشيد، طرحتان در تمام خانه ها يکسان به نظر مي رسد.

 

سعي کنيد دوره طراحي لباس

کلاس طراحي لباس  در واقع مرحله مهم و اصلي کار از اينجا شروع مي شود. در مورد آنچه که مي خواهيد ايجاد کنيد دقيق فکر کنيد. طرح اصلي لباس خود را مشخص کنيد و آن را با جزئيات کامل نشان دهيد؛ براي مثال اگر لباسي را طراحي مي کنيد طرح ها، چين، گره، پاپيون، قوس ها و غيره را بايد طوري به الگو اضافه کنيد تا يک طرح زيبا و خاص به وجود آوريد. روي عناصر منحصر به فرد متمرکز شويد و جزئيات، لوازم جانبي و تزئينات مناسبي را روي الگو طراحي کنيد تا بتوانيد سبکي واضح و روشن را به نمايش بگذاريد. اگر به ايده هاي تازه اي نياز داريد و يا نمي دانيد از کجا شروع کنيد، مي توانيد از مجلات و يا سايت هاي مد، الهام بگيريد.

 3. يادگيري رسم جزئيات در الگو

بايد ياد بگيريد که دوره طراحي لباس

 کلاس طراحي لباس  چطور چين، چروک و پليسه لباس را روي الگو بکشيد. از خطوط مختلف استفاده کنيد تا بتوانيد چين و چروک لباس را واضح و روشن روي الگو نشان دهيد. دانستن چگونگي رسم چين، چروک و پليسه روي الگو به شما کمک مي کند تا ساختار لباس را به بهترين نحو به تصوير بکشيد. چين ها را مي توان با استفاده از خطوط سست کلاس طراحي لباس  و موج دار رسم کرد. براي نشان دادن چين و چروک از الگوهاي دايره اي نيز مي توانيد استفاده کنيد و همچنين براي نشان دادن پليسه يک لبه صاف رسم کنيد.

 

طراحي مد لباس

4. نشان دادن طراحي لباس و تصاوير چاپي در طراحي مد لباس

https://www.modes.com/es/

 

 

 

استفاده از نرده فرفورژه و توصيه گروه صنعتي فرفورژه آنلاين


استفاده از نرده فرفورژه و توصيه گروه صنعتي فرفورژه آنلاين

 

نرده فرفورژه و انواع حفاظ هاي مورد استفاده در ساختمان هاي امروزي نقش برقراري ايمني و امنيت را در آنها به عهده دارند. در تهيه‌ي نرده هاي حفاظ بايستي در نظر داشته باشيد که پرداخت هزينه خريد آنها يک بار در طول عمر ساختمان بوده و معمولاً نياز به تعويض آن ها در هر ?? تا ?? سال لازم خواهد بود. از اين رو به جاي اينکه اقدام به تهيه يک نرده فرفورژه بي کيفيت و با قيمت پايين کنيد بهتر است يک نرده فرفورژه مناسب، ايمن و البته مقرون به صرفه و قيمت مناسب نماييد. به دليل اينکه پرداخت هزينه‌ ها و قيمت نرده فرفورژه و انواع حفاظ ساختمان تبديل به چالش بسيار بزرگي براي کاربران شده است، در ادامه شما را با ترفندهاي تهيه اين محصولات با قيمت مناسب و با ايمني کامل آشنا مي‌ کنيم.

بررسي استفاده از حفاظ پنجره فرفورژه

 

تعيين قيمت حفاظ پنجره فرفورژه و يا قيمت حفاظ نرده به عوامل مختلفي بستگي دارد. اگر بخواهيم استفاده از اين حفاظ ها و همچنين حفاظ آکاردئوني را از نظر مقرون به صرفه بودن و اقتصادي بررسي کنيم، بايستي به دو جنبه مهم در آنها بپردازيم. در مرحله اول نيز از نظر کارايي که در خانه ايفا مي نمايند و آيا اين کارايي ارزش اين قيمت را دارد يا خير نيز مي توان استفاده از اين حفاظ ها را مورد بررسي قرار داد. در جنبه دوم موضوع قيمت خود اين محصولات است که مي توان با ترفندهايي آنها را بهينه نمود و با مناسب ترين قيمت به دست آورد

درب فرفورژه باغ وزيبايي آن

 

با توجه به اينکه درب ورودي باغ يکي از عناصر مهم در دکوراسيون خارجي باغ به حساب مي آيد با وجود درب شيک و زيبا مي توانيد نماي ورودي باغ خود را بيش از پيش زيبا جلوه دهيد. در نظر داشته باشيد که ساختمان هايي که درب فرفورژه خاص و شيکي دارند، ناخوداگاه چشم آدمي را به سمت خود سوق مي دهند زيرا ببينده با طرح و نماي جالب درب فرفورژه باغ غرق نگاه به آن مي شود.

بنابراين اگر شما به دنبال درب فرفورژه هستيد که زيبايي و نماي بسيار خاص و شيکي داشته باشد ما به شما پيشنهاد مي کنيم که درب فرفورژه ساخت فرفورژه آنلاين را مشاهده نماييد.  انواع دربهاي ويلايي فرفورژه در طرح ها و مدل هاي مختلفي در اين شرکت ساخته مي شود.

 

 

سايبان درب ورودي فرفورژه و ويژگي هاي آن

 

از سايبان بيشتر به جهت نورگير يا ايجاد سايبان بيشتر استفاده مي کنند.

اين نوع از سايبان ها دربردارنده برخي از ويژگي هاي برجسته اي است

که انتخاب آن ها را به عنوان نخستين انتخاب و اولويت اصلي افراد به منظور پوشش

درب ورودي، درب ساختمان، درب باغ، تراس و پنجره ها قرار مي دهند.

از ديگر نکات جالب توجه اين نوع از سايبان مي توان به زيبايي خيره کننده آن ها و نيز

رنگ ها و طرح هاي متنوع و جذاب آن اشاره کرد که زيبايي خاصي را به وجود مي آورند.

سايبان درب ورودي فرفورژه سر درب ورودي منزل برخي از منازل حس آرامش و زيبايي مطلق زيستن در روستاهاي خوش آب و هوا را به زندگي شهرنشيني امروزي منتقل مي‌سازد. به اين صورت که شما مي‌توانيد با راه اندازي آردواز منزل خويش، نمايي فوق العاده زيبا به ساختمان خويش بخشيده و با توجه به اينکه سايبان سر درب حياط منازل مسکوني را مي‌توان در فواصل دور مشرف به کوچه و خيابان هاي مجاور به راحتي مشاهده نمود، تنها با نصب و راه اندازي آن روي سر درب منزل مسکوني خويش مي‌توانيد نگاه ها را از فواصل دور به سمت و سوي خويش مجذوب کنيد و ارزش زيبايي ظاهري ساختمان خويش را نيز دوچندان سازيد.

انواع سايبان براي خانه و هر فضاي بازي که شما در مقابل عوامل خارجي مقل آفتاب گرم و سوزان تابستاني و اشعه هاي مضر آن، ديد طبقات بالا و گرد و خاک، … اذيت شويد به کمکتان مي‌آيد و از شما و محيط تحت پوشش خود محفاظت مي‌کند. خانه ها هم داراي فضاهايي هستند که استفاده از سايبان فرفورژه براي آن ها منفعت زيادي دارد و مي‌تواند خيلي کار ها را راحت تر و آسان تر کند. مخصوصا در روزهاي داغ تابستاني، سايبان سر درب حسابي تحمل گرما را براي شما راحت مي‌کنند و نوعي روش در صرفه جويي برق به حساب مي‌آيند، چرا که استفاده از وسايل سرمايشي را به حداقل مي‌رساند

 

منبع : خبرگزاري ايسنا

 

 

 

 

دوربين مدار بسته


دوربين مدار بسته

دوربين مدار بسته: يک دستگاه الکترونيکي است که تصاوير را دريافت کرده و به يک

دستگاه ضبط کننده يا نمايش دهنده انتقال ميدهد.دوربين هاي مدار بسته معمولا دو

کاربري اصلي دارند:

کاربري امنيتي: از دوربين مدار بسته براي افزايش امنيت محل نصب استفاده مشود. اين

افزايش امنيت ميتواند شامل پيشگيري يا پيگرد اعمال مجرمانه باشد.

کاربرد نظارتي: از دوربين مدار بسته براي نظارت بر عملکرد افراد يا تجهيزات استفاده

ميشود. دوربين هاي مدار بسته معمولا از تجهيزات مشترکي ساخته ميشوند. مهمترين

بخش يک دوربين مدار بسته چيپ تصوير آن ميباشد. اين چيپ تصوير وظيفه تبديل

رشته هاي نوري به اطلاعات ديجيتال را بر عهده دارد. قيمت دوربين مدار بسته با توجه به

قابليت هاي آنها و کيفيت ساختشان متغيير است.

سيستم امنيتي

دوربين هاي مدار بسته يکي از اصلي ترين ابزارهاي حفاظتي در دنياي امروز به شمار ميرود.

دوربين ها بر اساس نوع انتقال تصوير به دسته هاس wireless, ahd, ip, analog تقسيم

بندي ميشوند. در کنار آنها HDCVI داهوا و HDTVI هايک ويژن هم هستند که منحصرا

توسط اين دو برند توليد ميشوند و تصاوير HD را بر بستر ANALOG انتقال ميدهد.

همچنين دوربين ها را بر اساس شکل ظاهري ميتوان در گروه هاي بولت، دام، و اسپيد دام

قرار داد.

دوربين ها از نظر کاربرد و ظاهر

دوربين مدار بسته دام dome

معناي لغوي دام بمعني گنبد ميباشد، در واقع دوربين مدار بسته دام به معني دوربيني

است که به شکل گنبد بوده و عنوا درن ديگري که درباره آن بکار مي رود دوربين هاي

سقفي است، اين دوربينها بيشتر بر روي سقف نصب شده و در کيفيت و اشکال مختلفي

در بازار موجود هستند.

دوربين مدار بسته دام dome

دوربين هاي صنعتي

استفاده از اين دوربين در بازار ايران بر خلاف نامش منحصر به مصارف صنعتي نيست، نام

اصلي اين دوربين ها body camera ميباشد و به شکل مکعب مستطيل هستند، بطور

معمول قابليت تعويض لنز براي اين دوربين ها در نظر گرفته شده است و از آنها بيشتر در

جاهايي استفاده ميشود که زوم با فوکوس خاصي مد نظر باشد.

دوربين هاي صنعتي

دوربين مينياتوري

دوربين هاي مينياتوري يا mini camera دوربين مدار بسته کوچک موجود در بازار است،

اين نوع دوربين بيشتر به عنوان دوربين مخفي بکار ميرود.

دوربين مينياتوري

دوربين چرخشي يا اسپيددام speed dome

به دوربين هاي مدار بسته اي که در آنها قابليت چرخش دوربين در جاي خود بوسيله

کنترل کننده يا اتوماتيک فراهم شده باشدف به دوربين هاي چرخشي، دوربين هاي گردان

يا اسپيددام و يا ptz گفته ميشود. از اين دوربين ها بيشتر در مواقعي استفاده ميشود که

فرد نياز داشته تصاوير دوربين مدار بسته همزمان نظارت کند، از اين رو فرد ميتواند با

استفاده از قابليت ptz سيستم هاي مدار بسته، دوربين را به هر جهت که ميخواهد

بچرخاند و در جا که ميخواهد زوم کند. دوربين هاي اسپيددام به دليل تعبيه شدن موتور

روي آنها از قيمت بالاتري نسبت به ساير دوربين هاي مدار بسته را داراست.

دوربين چرخشي يا اسپيددام speed dome

قابليت دوربين هاي مدار بسته

قابليت DWDR

DWDR ديجيتال، يک تکنيک نرم افزاري است که از طريق تنظيم اشعه گاما براي بهبود

نقاط تاريک تصوير کار ميکند. در WDR براي تصوير برداري از دو پردازنده استفاده ميشود،

يک پردازنده نقاط روشن و ديگري نقاط تاريک تصوير را برداشت کرده و از تلفيق اين دو

تصوير با کيفيت بدست ميايد، ولي در WDE اين کار توسط نرم افزار صورت گرفته ميگيرد.

DWDR از ? تا ? قابل تنظيم است ولي بايد با احتياط و با توجه به شرايط نوري تصوير

تنظيم شود تا باعث بدتر شدن عکس نشود.

قابليت WDR

WDR يا دامنه ديناميکي بالا در مورد دوربين هايي مورد استفاده قرار ميگيرد که بازه

ديناميکي بيشتري از دوربين هاي عادي دارند. اختلاف سطح نور در محيطهاي مختلف يکي

از مشکلات اصلي دوربين ها است. اين مشکل زماني ايجاد ميشود که يک منبع نور قوي

مانند خورشيد در يک محيط نسبتا تاريک وجود دارد. وجود منبع نور باعث خواهد شد

ديافراگم دوربين بسته شود و قسمت هاي کم نورتر بصورت کاملا تاريک به نمايش در

خواهند آمد. براي رفع اين مشکل از دو مکانيزم مختلف BLC و WDR استفاده ميشود. در

مکانيزم WDR دوربين به دو CCD سرعت بالا و سرعت پايين و سپس CCD سرعت بالا

تصوير را پيمايش ميکنند. پس از آن دو تصوير به دست آماده از اين دو حسگر با هم

ترکيب مي شوند و تصوير نهايي را توليد ميکنند که نور مناسبي هم در نقاط هم نور و

هم در نقاط پر نور دارد. استفاده از مکانيزم WDR تا حد زيادي مشکل اختلاف سطح نور را

حل ميکند اما عيب هايي نيز دارد مانند:

 • نويز موجود در قسمت هاي مختلف تصوير ممکن است متفاوت باشد. مخصوصا در قسمت هاي تيره تصوير معمولا نويز بيشتر است.
 • ممکن است سطح روشنايي قسمت هايي که بين دو سطح با روشنايي مختلف قرار دارند متفاوت باشد.
 • ممکن است زنده بودن رنگ ها به شدت کاهش يابد.

قابليت WDR

BLC

در واقع اين قابليت وظيفه جبران و تنظيم ميزان روشنايي نقاط مختلف تصوير را بر عهده

دارد. بصورتي که اشياء تاريک نيز به خوبي در تصوير را بر عهده دارد. به صورتي که اشياء

تاريک نيز به خوب در تصوير ديده ميشوند. اين قابليت اکثرا در مواقعي استفاده مي شود

که دوربين در حال تصوير برداري از در و يا چنجره اي باشد که نور زمينه و محيط بيرون

باعث مات شدن تصوير داخل ميشود. و به اين وسيله اشياء و يا چهره هاي موجود در

محيط داخل کاملا واضح ديده ميشوند.

اين اشکال به اين صورت ايجاد ميشود که دوربين مدار بسته ميزان باز بودن Iris را بر

اساس ميانگين نور تصوير محاسبه ميکند. زمانيکه ميانکين گفته شده از مقدار معين

شده فراتر رفته باشد دوربين مدار بسته با بالا بردن دريچه شاتر و کاستن از روزنه دريچه

لنز ميزان نور دريافتي را کاهش ميذهد لذا سطوح کم نور تصاوير تيره ميشوند که با بکار

گيري الگوريتم BLC يا جبران سازي نور پس زمينه به مناطق ? گانه تقسيم ميشود که هر

منطقه داراي يک ضريب مثلا ? باشد حتي اگر در آن نور کمي باشد عدد آن در ميانگين

گيري براي تنظيم دريچه لنز تعيين کننده ميباشد نهايتا تصوير در بخش آن شفاف تر

ميشود در حاليکه تصوير در بخش هاي پر نور ممکن است از چنين رزولوشني بر خوردار

نباشد.

BLC

HLC

حتما تا به حال ديده ايد پارکينگ هايي که براي ورود به آن با خودرو توسط دوربين مدار

بسته از پلاک شما عکسبرداري ميشود، از شما خواسته ميشود که چراغ هاي ماشين را

خاموش کنيد يا اين موضوع روي تابلويي در گوشه کنار حتما نصب شده، دليل اين امر اين

است که وقتي دوربين اقدام به عکسبرداري ميکند و اگر چراغ اتومبيل روشن باشد نور

مازاد تصوير با عث ميشود تصوير مخدوش شده و پلاک ماشين ناخوانا باشد و چيزي

مشخص نشود. البته معمولا اين اتفاق در تاريکي شب بيشتر به چشم ميخورد. اين

دوربين ها از فناوري HLC محرومند. قابليت HLC باعث حذف نور مستقيم ايست که از

منشاء هاي مختلف نوري مانند نور چراغ ماشين يا نور لامپ که مستقيم در دوربين مدار

بسته مي تابد به اين قابليت کمک شاياني به وضوح تصاوير کرده و مشکلات بسياري از

مصرف کنندگان را حل کرده است. يکي ديگر از خواص اين قابليت اين است که با افزايش

کيفيت توانايي پلاک خواني را پيدا کرده که بسيار پر کاربرد ميباشد. خوانايي پلاک يکي از

ويژگي هاي تقريبا هر کس از دوربين هاي امنيتي انتظار دارد و در پارکينگ و نقاط ورودي

که خواندن پلاک ماشين اهميت دارد قرار ميدند. با نوع HLC ارائه شده در اکثر دوربين

هاي امنيتي اين روزها ممکن است به کاهش تابش نور خيره کننده در فيلم رو به رو

شويم و با مشاهده پلاک ماشين در حال حرکت آهسته هم مواجه شويم، کنترل هاي نرخ

شاتر را با اين قابليت در اختيار داريم، اگر مي خواهيد که پلاک ماشين ها را در سرعت بالا

مشاهده کنيد بايد از دوربين هاي مخصوص پلاک خواني استفاده کرد.

HLC

قابليت تشخيص نفوذ

يکي از قابلت هايي که در سيستم هوشمند دوربين هاي IP پشتيباني ميشود، تشخيص

نفوذ يا همان Intrusion detection است. با استفاده از اين قابليت کاربر ميتواند

محدودهاي را در تصوير مشخص کند. وقتي جسمي وارد اين محدوده شود، هشدار فعال

خواهد شد. کاربر ميتواند در قسمت Threshold مدت زمان را تعيين کند. منظور از اين

زمان زماني است که پس از ورود جسم به محدوده بايد سپري شود تا هشدار فعال گردد.

ميزان حساسيت اندازه ي جسم را تعريف ميکند. هر چه حساسيت بالاتر باشد، ورود

کوچکترين اجسام هم باعث فعاليت هشدارها خواهد شد. با تنظيم ميزان حساسيت

ميتوان هشدارهاي بي موردي را کاهش داد که نتيجه ورود اجسام کوچک و غير ضروري

هستند. براي جبران خطاهايي که ممکن است در تنظيمات ميزان حساسيت يا

Sensitivity به وجود بيايد، کاربر ميتواند نسبت فضاي اشغال شده توسط جسم متحرک به

فضاي محدوده ي مورد نظر را تعيين کند. در اين حالت مثلا اگر Percentage را پنجاه درصد

در نظر گرفته باشيم، هشدارها زماني فعال ميشوند که جسم پنجاه درصد از فضاي محدوه

ي مشخص شده را اشغال کند.

Intrusion Detection و Line Crossing

اگر نظارت و کنترل محلي شبيه حياط خانهف مدرسه و غيره را بر عهده داريد، که مي

خواهيد هشدارها زماني فعال شود که کسي از روي ديوار وارد خانه ميشود استفاده از

قابليت تشخيص نفوذ کار آمد نخواهد بود. شما ميخواهيد گذر افراد از روي ديوار مشخص

شود، اما همانطور که در تصوير مشاهده ميکنيد، اگر از قابليت تشخيص نفوذ استفاده

کنيد ممکن است رفت و آمد افراد در داخل حياط يا محوطه ي مورد نظر هم باعث فعاليت

هشدارها شوند. براي جلوگيري از اين وضعيت و بهره مندي بهتر از دوربين و امکانات آن،

پيشنهاد ميشود از قابليت عبور از خط Line Crossing استفاده کنيد.

قابليت تشخيص نفوذ

استارلايت Starlight

شما ممکن است ديده باشيد که دوربين هاي cctv بيشتري در بازار موجود است که

فناوري  Starlight را يکي از ويژگي هاي کليدي اصلي خود ميدانند، اما اين فناوري چيست و

چگونه بايد بر تصميم خريد شما تاثير بگذارد؟ بطور خلاصه تکنولوژي استارلايت در دوربين

هاي مدار بسته دوربين را قادر ميسازد تا يک تصوير رنگي را در شرايط کم نور در اختيار شما

قرار دهد. اين به اين معني است که در اوايل شب هنگامي که خورشيد شروع به تنظيم

يک دوربين مدار بسته استارلايت ميکند، هنوز يک تصوير رنگي توليد ميکند در حالي که

دوربين هاي IR آن مادون قرمز را روشن کرده و تصاويري از ديد در شب با نور سفيد را

توليد ميکنند. حتي با نور محيطي بسيار کم مانند نور ستارگان هنوز دوربين کامپوزيت

Starlight قادر به توليد يک تصوير رنگي کامل است. دوربين مدار بسته با تکنولوژي

استارلايت داراي حساسيت نور بسيار عالي است، که در نتيجه توانايي ضبط تصاوير با

کيفيت بالا را در شرايطي با کم نور در دسترس قرار ميدهد. بر خلاف پردازندهاي تصوير از

نوع قديمي، در اين نوع پردازشگرها، تصوير از قسمت پشت دريافت ميشود که هيچ

مانعي در ديافراگم دوربين مدار بسته وجود ندارد و نور مستقيما در فوتو ديود جمع

ميشود. لازم بذکر است که اين نوع پردازنده ها نياز به تکنولوژي با ديافراگم باز دارد که در

حداقل نورف تصوير برداري کند.

استارلايت Starlight

DNR

دوربين هاي مدار بسته دائما در حال دريافت نويزهاي که توسط دستگاه هاي اطرافش يا

ديگر مدارات داخل خودش توليد ميشوند، است. اين نويزهاي موجود در محيط توسط

دوربين هاي مدار بسته، همراه با تصوير برداري دريافت شده و باعث ميشود عس ها يا

فيلم ها برفکي و تار شوند.

DNR يا Digital Noise Reduction يک فابليت دوربين مدار بسته است که بطور ديجيتال

نويزهاي تصوير را از بين ميبرد. ?D- DNR نوعي پيشرفته تر از اين تکنولوژي است که

نويزها را بطور خيلي موثرتر حتي در شرايطي که نور محيط کم است، از تصوير فيلتر

ميکند. دو نوع نويز وجود دارد که روي دوربين هاي مدار بسته اثر ميگذارند: نويز نمک

فلفل و نويز گاوسي.

نويز نمک فلفلي

نويز نمک فلفل وقتي که سنسور CCD داغ ميشود و يا توسط ذرات خاک درون دوربين مدار

بسته توليد ميشود. اين نوع نويزها بطور تصادفي رخ داده و هيچ رابطه اي با پيکسل هاي

تصوير اطرافش ندارد و بطور پيوسته به شکل نقاط سياه و سفيد در تصوير ضبط شده

ظاهر ميشوند.

نويز گاوسي

نويز گاوسي توسط يک تداخل تصادفي که ريشه در حرکت الکتريسيته در مدارهاي دوربين

مدار بسته دارد، رخ ميدهد. اين نويز باعث ميشود رنگ پيکسل هاي تصوير ضبط شده

کمي با رنگ تصوير محيط واقعي فرق کند و باعث ميشود تصوير ضبط شده تار و کدر بنظر

برسد. کاهش نويز ديجيتال يا DNR همان طور که از اسمش پيداست ميزان نويز موجود

در تصاوير دوربين مدار بسته در نور کم را کاهش ميدهد. اين نويز در واقع بخاطر

تکنولوژي AGC و ميزان Gain در دوربين مدار بسته بوجود ميآيد.

تکنولوژي قابليت عکس برداري

اين تکنولوژي قابليت عکس برداري و تصوير برداري دوربين مدار بسته در نور کم را تقويت

مينمايد ولي عملا همانطور که شدت نور تصوير را تقويت ميکند، نويز را نيز افزايش

ميدهد. کاهش نويز ديجيتال DNR در اصل يک تکنيک پردازش تصاوير است که سعي

مينمايد با حذف نويز، کيفيت تصاوير را بالا برده و مصرف پهناي باند را در پروسه انکدينگ

کاهش دهد. دو نوع DNR وجود دارد که شامل ?DNR دو بعدي و ?DNR سه بعدي خواهد

بود. در مدل دو بعدي فريم و تصوير بصورت دسته اي نيز روي کل فريمها در پايان هر

سيکل، پردازشي مجزا صورت مي پذيرد. بهترين ويژگي اين قابليت، امکان پردازشي است

که بر روي خود دوربين مدار بسته صورت مي گيرد و نيازي به پردازش Back-End نيست.

بنابراين چون قابليت dnr بر روي خود دوربين مدار بسته عملياتي ميشود هزينه زماني و

تکنيکي اضافي به همراه ندارد

ايراد اين قابليت داشتن تصاويري تار و بلور شده از اجسام خواهد بود که در حين کاهش

نويز تصوير صورت ميگيرد.

?D DNR

تکنولوژي DNR سنتي را يک مرحله فراتر ميبرد. نه تنها ?D DNR روش سنتي کاهش نويز

فريم به فريم را انجام ميدهد، بلکه کاهش نويز نقطه اي را هم انجام ميدهد. کاهش نويز

نقطه اي هر پيکسل کناريش مقايسه ميکند و نويزهاي نا خواسته پيدا شده داخل فريم را

از بين ميبرد. اين تکنولوژي کل تصوير را پردازشکرده و عکسي با کيفيت و واضح را ارئه

ميدهد. توجه نماييد اگر نويز از نوع مغناطيسي، که معمولا خود را بصورت موج هايي در

تصوير نشان ميدهد باشد، تکنولوژي DNR تاثيري در حذف و کاهش آن نخواهد داشت. در

آخر تکنولوژي DNR تمايز ميان حرکت درست و نويز تصوير را براي شما آسان تر کرده و به

DVR اين امکان را ميدهد که در تشخيص حرکت مخصوصا در شرايط نور کم موثر تر عمل

کند.

?D DNR

تکنولوژي HD- SDI

تصاوير HD خام بدون فشرده سازي و از دست رفتن کيفيت تا حجم ???? گيگا بيت بر

ثانيه، توسط کابل تصوير (کواکسيال) منتقل ميشوند. فلسفه پيدايش اين فناوري، ضبط و

انتقال تصاوير HD براي شبکه هاي تلويزيوني خصوصي در اواخر دهه ?? و دهه ?? ميلادي

بود و هم اکنون نيز در بسياري از شبکه هاي تلويزيوني حتي صدا و سيماي کشورمان

کاربرد دارد. طي چند سال اخير که لزوم ضبط و انتقال تصاوير با کيفيت در سيستم هاي

نظارت تصويري بيش از پيش احساس ميشد، کمپاني ها به منظور استفاده از تصاوير HD،

به ساخت و ارائه دوربين هاي تحت شبکه روي آوردند. اما مشکل نبود پهناي باند مناسب

و خصوصا مشکلات و پيچيدگي هاي نصب و راهبري سيستم هاي تحت شبکه، کمپاني ها

را به استفاده از فناوري HDSDI در سيستم هاي مدار بسته سوق داد. به اين ترتيب امکان

برداشت، ضبط و ارسال تصاوير HD و Full HD در بستر کم هزينه کواکسيال با کمترين

پيچيدگي ميسر شد.

فناوري ROI

فناوري رمز گذاري Region Interest يا به اختصار ROI براي حل اين مسئله و ارئه بالاترين

کيفيت تصوير در مناطق مورد نظر و در عين حال کاهش کيفيت نقاط تکراري و غير

ضروري در تصاوير ابداع گرديده است. تکنولوژي ROI تضمين ميکند که اطاعات مهم از

بين نرفته، و ميتواند بطور موثري عمل فشرده سازي داده ها را انجام دهد، و مشکلات

ناشي از ميزان فشرده سازي و کيفيت تصوير را حل کند. دوربين مدار بسته در طول روند

فشرده سازي و براي کاهش bitrate بخشي از اطلاعات تصوير را از دست مي دهد. در واقع

بخش هاي مختلفي از تصوير ممکن است براثر فشرده سازي جزئيات از بين برود. ROI اين

امکان را به شما ميدهد که منطقه اي که براي شما از اهميت بيشتري برخوردار است را

انتخاب کنيد تا اين منطقه را کمتر فشرده کند و کيفيت تصوير در اين بخش حفظ شود. از

طريق اين مکانيزم ميتوان بدون نياز به افزايش بيش از حد رزولوشن، تصوير مناسبي در

مناطق حساس داشت.

رديابي پويا Dynamic Tracking

ابتدا بايد تنظيمات مربوط به عملکرد تشخيص چهره به همراه قابليت Dynamic Analysis

فعال نمائيد، سپس به صفحه تنظيمات ROI رفته و عملکرد ROI را فعال کنيد. سطح

رمزگذاري ROI از ?-? قابل تنظيم است. اگر از دوربين هاي مدار بسته شرکت hIKVISION در

مکان مورد نظر خود استفاده مي نمائيد شايان ذکر است که اين شرکت دست به ادغام کد

گذاري ROI با تکنولوژي هايي همچون تجزيه و تحليل هوشمند VCA تشخيص چهره

نموده است که اين کار منجر به ارائه محصولات ويدئويي با کيفيت بالا ميگردد. اين

شرکت به عنوان يکي از اولين توليد کنندگان دوربين مداربسته که از استاندارد فشرده

سازي AVC/H.264 استفاده مينمايد، بهترين عملکرد کد گذاري ROI را در مقايسه با همان

محصولات از ساير برند هاي توليد کننده ارائه ميکند. منطقه ثابت Fix Region براي فعال

نمودن عملکرد ROI براي مناطق ثابت ميتوانيد به صفحه تنظيمات ROI در دوربين

مداربسته برويد. در اين قابليت امکان فعال نمودن ROI براي ? منطقه مختلف در تصوير

ميسر است. سطح رمز گذاري ROI از ?-? قابل تنظيم است. معايب فرمت H.264

تنظيممات دشوار اين فرمت کيفيت جريان و نرخ فريم ميباشد.

رديابي پويا Dynamic Tracking

قابليت AWB

يکي از عواملي که در تصاوير ارائه شده توسط دوربين هاي مداربسته اهميت ويژه اي دارد

توانايي و نحوه ارائه رنگها و کيفيت آنهاست. هر چه رنگ ها زنده تر و واقعي تر به نظر

برسند نشان دهنده کيفيت بالاي دوربين شماست. در اين راستا توليد کنندگان دوربين

هاي مدار بسته دست به ابداع فناوري هايي براي تنظيم نور سفيد در تصاوير زده اند که

AWB يکي از آنهاست و در ادامه به معرفي ان مي پردازيم.

همانطور که ميدانيم چشم انسان داراي قابليت هاي شگفت انگيزي است براي مثال

ميتواند در حضور منابع نوري مختلف به خوبي با محيط تطابق پيدا کرده و عمل تجزيه و

تفکيک نور سفيد را انجام دهد که نتيجه ان توليد رنگ هايي زنده و طبيعي است. تا

پيش از اين قابليتي در دوربين هاي مداربسته وجود نداشت که قادر به تجزيه مناسب نور

سفيد و ارائه تصاوير با کيفيت رنگ بالا باشد و دوربين هاي مداربسته اغلب در تجزيه و

تفکيک نور سفيد دچار مشکل ميشدند و حتي بعضا تصاويري با زمينه رنگي سبز، نارنجي، و

آبي ارائه ميدادند. به خصوص اگر تصوير تحت تاثير يک رنگ غالب بوده باشد و يا اينکه

هيچ گونه نور سفيدي با منبع طبيعي وجود نداشته باشد. بنابراين با الگو قرار دادن اين

قابليت در چشم انسان قابليتي با نام AWB ابداع گرديد. اين ويژگي سبب تطابق رنگ هاي

زمينه در تصوير با نور موجود در محيط ميگردد. در نتيجه رنگ سفيد و ساير رنگ ها تا

حدود زيادي بصورت طبيعي جلوه ميکنند.

بالانس رنگ سفيد

AWB يک ويژگي در دوربين هاي مدار بسته است که طي آن بالانس رنگ سفيد در حضور

منابع نوري مختلف تنظيم شده و رنگ هاي غير طبيعي و غير واقعي از تصوير حذف

ميگردند. بسياري از دوربين هاي مداربسته در بالانس رنگ سفيد در تصوير اغلب دچار

اشتباه ميگردند. علي الخصوص اگر تصوير با يک رنگ غالب احاطه شده باشد و يا اينکه

هيچ نور سفيدي با منبع طبيعي در محيط وجود نداشته باشد. در نتيجه منجر به ايجاد

رنگ هاي غير طبيعي و غير واقعي در تصوير ميگردد. چشم انسان بطور طبيعي اين

توانايي را دارد که در منابع نوري مختلف را با محيط خودش تطابق داده و بالانس نور سفيد

را تنظيم نمايد. اما دوربين هاي مداربسته اين توانايي را ندارند و اغلب در تشخيص گريد

رنگ سفيد دچار مشکل ميشوند و در بسياري از مواقع نيز آن را در غالب رنگ هاي ديگر

اعم از سبز، نارنجي و آبي نمايش مي دهند.

تکنولوژي Exir

Exir تکنولوژي جديد ارائه شده از کمپاني هايک ويژن است که توانسته تحول بزرگي در

دوربينهاي ديد در شب ايجاد کند Exir نسل جديد IR ها است که توانسته نقاط ضعف ديد

در شب IR موجود در بازار را رفع کند. دوربينها براي نمايش تصوير در شب نياز به نور

مصنوعي دارند که براي رفع کمبود نور در ساخت دوربينها از LFD استفاده ميشود که

معمولا نسبت به فضاي مورد نياز و استاندارد مدلهاي مختلف دوربين تعداد معيني

LED IR در اطراف لنز به کار گرفته ميشود تا با پراکنده کردن نور مادون قرمز بتواند امکان

تصوير برداري را براي دوربين فراهم آورد. نحوه انتشار نور IR در دوربين هاي مدار بسته

قديميبه نحوي است که منجر به ايجاد يک الگوي دايره اي شکل از نور بر روي تصوير

ميشود و روشنايي بيشتر در مرکز تصوير متمرکز است.

ويژگيهاي مهم EXIR

?? عدم انعکاس نور IR

با وجود LED هاي IR که بصورت جداگانه در ساختار دوربين هاي EXIR تعبيه شده اند باعث ميشود که انعکاس نور IR با لنز دوربين تداخل نداشته باشد. اين موضوع مخصوصا براي دوربين هاي دام مشکل بزرگي محسوب ميشود. کاور منحني و شيشه اي اين دوربين ها باعث ميشود تا نور IR به سمت لنز دوربين بازتاب داده شده و دوربين را کور کند، اما در دوربين هاي EXIR اين گونه نيست و بخاطر ساختار LED هاي آن تصوير شفافي ارائه ميکند.

?? پوشش دهي بهتر نور IR

در دوربين هاي قديمي، نور IR بصورت يک ساختار دايره اي شکل که از LED هاي متعدد تاييد شده در اطراف لنز گرد آوري ميشوند. اين مسئله باعث ميشود تا روشنايي تصوير بيش از حد در مرکز آن متمرکز شود. در حالي که گوشه هاي تصوير به دليل عدم پوشش دهي مناسب نور IR روشنايي يک نواختي نخواهند داشت. همان طور که ذکر شد ساختار مستطيلي LEDها در فناوري EXIR باعث پوشش دهي کامل و مناسب روشنايي در تمامي تصوير خواهد شد.

??مشکلات کمتر با حشرات

حشرات بطور معمول به سمت گرماي LEDهاي IR جذب ميشوند و هر چه اين نور گرمتر باشند اين حشرات بيشتر جذب ميشوند. اين حشرات بر اثر تمايل به گرما بر روي لنز دوربين نشسته و با عث کاهش کيفيت تصوير ميشوند. اما اين مسئله کمتر در دوربين هاي EXIR ديده ميشود زيرا LED هاي آن بصورت جداگانه از لنز قرار گرفته اند.

ويژگيهاي مهم EXIR

HD-CVI

نوعي از دوربين هاي مدار بسته آنالوگ است که از نطر کيفيت تصوير، قيمت و اتصال کابلي و فواصل اتصال، نسبت به ساير تکنولوژي هاي دوربين مدار بسته آنالوگ در جايگاه بالاتري قرار دارد.

ويژگيهاي اصلي دوربين HD-CVI

 • پشتيباني از رزولوشن HD بر خورداري از اين فرمت رضايت کاربران را در پي داشته است طوري که امکان ضبط تصاوير با کيفيت HD را ميسر و قبلا فناوري پيشرفته تنها محدود به دوربين HD-SDI يا دوربين تحت شبکه ميشد.
 • انتقال سيگنال تا فواصل بيشتر: دوربين هاي HD-CVI براي انتقال سيگنال از يک مدولاسيون جديد بهره ميبرند، طوري که در برابر تضعيف سيگنال ناشي از کابل دوربين و نويز و تداخل ناشي از ساير سيگنالهاي الکترومغناطيسي، با ضريب اطمينان بيشتري عمل ميکنند.
 • ترکيبي از سيگنالهاي متعدد با يک رسانه: سيگنالهاي ضروري در هر دوربين مدار بسته اي مانند تصوير، صدا و حتي سيگنال هاي کنترل همزمان از طريق يک کابل دوربين ارسال ميشوند و اين امر بطور پشم گيري فرآيند استقرار امکانات جديد و کاهش هزينه کابل کشي را ساده تر کرده است. علاوه بر ارسال سيگنال هاي صوتي و تصويري، دوربين HD- CVI به يک کانال دو جهتي جهت ارسال فرمان هاي کنترل بين تجهيزات گيرنده و فرستنده مجهز شده است و اجازه برخي عملکرد ها مانند کنترل دوربين چرخشي، کنترل فوکوس و ارسال آلارم را ميدهد.
 • سازگاري با فرمت CVBS: علاوه بر پشتيباني از فرمت HD ميتوان دوربين هاي HD-CVI را با ايجاد تغييراتي در تنظيمات آن از فرمت CVBS با رزولوشن پايين تر هم استفاده کرد، بنابراين امکان بکار گيري تجهيزاتي که از فرمت HD پشتيباني نميکنند فراهم خواهد شد.
 • مراحل نصب و راه اندازي دوربين HD-CVI همانند ساير دوربين هاي مدار بسته انالوگ قديمي ساده و بدون ايجاد تغيير در ساختار آن صورت ميگيرد. يعني دوربين مدار بسته در نقش فرستنده و تجهيزات ضبط مانند DVR ما بين دوربين و گيرنده قرار ميگيرند.

تکنولوژي مه زدايي Defog

از آنجايي که دوربين هاي مدار بسته اغلب در خارج نصب ميشوند و انتظار ميرود که

آزمايش عمليات ??/? را پشت سر بگذارند، اغلب در معرض نور شديد، باران، برف و مه

هستند اين شرايط محيطي تاثير زيادي بر کيفيت تصوير دوربين مدار بسته به ويژه مه

ميگذارد. در حال حاضر، يک رويکرد مشترک در دوربينهاي مدار بسته براي از بين بردن آثار

مه گرفتگي در تصاوير استفاده از يک سنسور نوري با ويژگي هاي خاص است که نسبت به

امواج مادون قرمز IR حساسيت بيشتري را نشان ميدهد. که البته پيامد نامطلوب آن

هزينه بالاي آن است. پيشرفت هايي که در توسعه فن آوري هاي ديجيتال صورت گرفته

منجر به ظهور تکنولوژي هاي متعددي از جمله Defog شده است. اين تکنولوژي توزيع

اطلاعات دريافتي را توسط يک سنسور تصويري تنظيم نموده و جزئيات رنگها، نور و

کنتراست را به منظور بهبود کيفيت تصاوير افزايش ميدهد.

کاربرد تکنولوژي مه زدايي

از چشم انداز کاربردي قابليت مه زدايي معمولا براي دوربين هاي Outdoor و اسپيددام

مناسب است که در معرض باران و مه قرار دارند. فناوري ديجيتال Defog را ميتوان در

بسياري از پروژه هاي فضاي باز مانند بزرگراه ها، راه آهن ها، بندرگاه ها، فرودگاه ها و

استفاده نمود.

برنامه هاي تکنولوژي مه زدايي

تکنولوژي مه زدايي ديجيتال را ميتوان در بسياري از پروژه هاي نظارت در فضاي باز مانند

نظارت در بزرگراه ها، راه آهن، بندرگاه ها، فرودگاه ها و ديگر مناطق اجرا کرد. اين تکنولوژي

همچنين براي حفاظت پيراموني يا برنامه هاي زير ساختي و حياتي مهم مورد استفاده قرار

ميگيرد. تکنولوژي مه زدايي ميتواند براي دوربين هاي مداربسته فضاي باز مانند اسپيددام

ها مورد استفاده قرار گيرد و به افزايش کيفيت تصوير در مه کمک کند. با توجه به روند

فرايند سيگنال هاي ويدئويي و از دست رفتن داده ها که ممکن است بخاطر الگوريتم هاي

فشرده سازي ايجاد شود، بسياري از دستگاه قابليت مه زدايي را ندارد.

طبقه بندي تکنولوژي مه زدايي ديجيتال

دو روش شناخته شده در مه زدايي وجود دارد: بهبود تصوير شکل نيافته و بازيابي تصوير

شکل يافته، در روش بهبود تصوير شکل نيافته، نسبت کنتراست براي درک عملکرد مه

زدايي بر اساس قضاوت بصري ذهني افزايش مي يابد و در روش بازيابي تصوير شکل

يافته به بررسي دلايلي مي پردازيم که چرا کيفيت تصوير افت و سپس روند معکوس

ميشود و در نهايت به بهبود کيفيت تصوير اصلي ميرسيم.

تکنولوژي مه زدايي Defog

قابليت تعقيب هوشمند يا Smsrt Tracking

يکي از قابليتهاي دوربين هاي نسل جديد توانايي تعقيب هوشمند است که مختص

دوربين هاي چرخشي است. دوربين هاي ردياب گردشي يا ptz فناوري جديدي هستند که

به شما کمک ميکند تا ايمني خانه يا محل کسب و کار خود را افزايش دهيد. اين دوربين

ها ميتوانند اهداف مختلف را در محل رديابي و دنبال کنند. با استفاده از قابليت هاي

موجود در اين دوربين ها، قادر خواهيد بود دوربين را به اطراف حرکت داده و بر روي

شخصي يا شئي مورد نظر زوم کرده و جزئيات بيشتري را در تصوير مشاهده نماييد. با

پيشرفت علم پردازش تصوير در دوربين هاي مداربسته روش هاي شناسايي اهداف در اين

دوربين ها نيز گسترش يافته است. در حال حاضر از روش هاي زير براي رديابي سوژه ها

استفاده ميگردد:

Manual:

دستي: حالتي است که شما بصورت دستي يک سوژه را براي دوربين تعريف ميکنيد و

دوربين بصورت خودکار در بازه ديد خود آن را تعقيب ميکند.

Region Entrance/Exiting Trigger:

فعال شدن با ورود يا خروج سوژه از يک ناحيه: در اين حالت شما بجاي يک خط فرضي، يک

ناحيه مجازي را براي دوربين تعريف ميکنيد. به اين ترتيب با وارد شدن يا خارج شدن

سوژه مورد نظر به اين ناحيه، دوربين آن را تشخيص داده و دنبال خواهد نمود.

Unattended Baggage Trigger:

تشخيص کالا يا اشياء رها شده: در اين حالت دوربين مي توانند اشيايي را که براي مدت

طولاني در يک مکان عمومي رها شده اند را شناسايي کرده و آنها را بصورت دقيق در

تصاوير نمايش دهد. اين روش معمولا مناسب براي محيطهاي عمومي پر تردد مانند

فرودگاه ها، ايستگاه هاي مترو يا قطار به منظور شناسايي عوامل احتمالي خرابکاري يا بمب

گذاري است.

Object Removal Trigger:

تشخيص حذف اشياء از تصوير: در اين حالت دوربين نسبت به حذف يک شئي ثابت در

محيط حساس است و آن را تشخيص ميدهد. اين قابليت براي محيط هايي مانند موزه که

داراي اشياء حساس، ثابت و قيمتي هستند مناسب است.

نحوه عملکرد تعقيب هوشمند يا Smart Tracking

نحوه عملکرد اين چنين است که دوربين يک سوژه را بر اساس پارامترهاي تعريف شده در

خود تشخيص داده و آن را در طول بازه ديد خود، که معمولا بسيار گسترده است دنبال

ميکند. اين قابليت باعث افزايش کارايي دوربين هاي گردان ميشود، زيرا همانطور که

ميدانيد اين دوربين ها با وجود امکان چرخشي در جهات مختلف تنها مي توانند يک محل

يا هدف را نمايش دهند. اين موضوع باعث ميگردد نتوانند بصورت موثر يک محيط وسيع

را پوشش دهند، مگر اينکه فردي بطور دائم به عنوان اپراتور در محل حضور داشته باشد.

اما قابليت Smart Tracking به شما اين امکان را ميدهد که دوربين را در محلي قرار داده و

بدون نگراني بتوانيد روند جا به جايي افراد را نظاره و دنبال کنيد. قابليت تعقيب هوشمند

به ويژه براي ورودي مکان هايي که حساسيت بالايي نسبت به تردد افراد مختلف دارند و

تعداد افراد وارد شونده به آنها محدود است بسيار کاربردي است.

 

نحوه عملکرد تعقيب هوشمند يا Smart Tracking

فرمت H.264

استاندارد محبوب براي ذخيره فيلم دوربين مداربسته با کيفيت بالا است، کدک بر اساس

استاندارد H.264 فشرده طوري که آن را تنها با استفاده از نيمي از فضاي Mpeg-2 استاندارد

DVD با کيفيت HD ذخيره ميکند. فرمت متداول و پر کاربرد در دوربين مدار بسته آنالوگ

و HD براي ذخيره سازي است. H.264 يعني اينکه کيفيت بالاتر و حجم کمتر، بخاطر بالا

رفتن حجم فيلمها و بخاطر کيفيت و مشکلات ذخيره سازي و بخصوص جابجايي و انتقال

اين فکر را در ذهن بوجود آورد که يک کد گذاري جديدي صورت بگيره و نتيجه اين کد

گذاري کدک H.264 شد که بسيار سيستم ساده اي هم نسبت به بقيه کدک ها دارد.

فرق ميان فرمت H.264 و MJPEG

تفاوت اين است که MJPEG تنها فريم هاي ويدئويي را فشرده ميکند، در حالي که

H.264 در سراسر فريم هاي ويدئويي را فشرده ميکند، در حالي که H.264 در سراسر فريم

ها فشرده شده است. MJPEG تلفيقي از عکس هاي JPEG متوالي با فرمتي جداگانه و

فشرده است که موجب ايجاد کيفيت بالا و رزولوشن عالي ميشوند، برخي از فريم ها فقط

تغييرات را از فريم قبلي دريافت و ثبت ميکنند. اين مسئله ميتواند مقدار قابل توجهي از

پهناي باند را در مقايسه با فرمت MJPEG کد گذاري ميکند، ذخيره ميکند و به همين خاطر

نتيجه اش کيفيت پايين تر ويدئو است.

مزاياي فرمت H.264

 • کاهش استفاده از چهناي باند و استفاده مناسب از فضاي داخلي

معايب فرمت H.264

 • تنظيمات دشوار اين فرمت
 • کيفيت جريان و نرخ فريم
 • وابستگي کيفيت ويدئو به پهناي باند
 • مناسب براي حفظ حافظه داخلي

پيشرفت هاي اخير در تکنولوژي فشرده سازي با فرمت H.264 کيفيت تصوير و ميزان

تراکم تصوير بهتري را به کاربران ارائه داده است. در حقيقت تراکم تصوير H.264 پاسخ

گوي تمام نيازهاي کاربران بوده و مزاياي آن مخصوصا به هنگام ارتباط با DVR ها براي

کاربران سيستم هاي نظارت تصويري مهم تر بوده و کاربرد بيش تري را داراست.

سوئيچ KVM

دستگاهي است که امکان اشتراک دو يا چند دستگاه با يک نمايشگر، کيبرد و موس را

ايجاد ميکند. اصطلاح KVM مخفف Keyboard Video Mouse است که به اشتراک گذاري

اين تجهيزات اشاره ميکند. براي ديدن تصاوير سيستم مدار بسته به يک نمايشگر نياز

خواهد بود. در صورتي که بر روي ميز نصب شده دستگاه، از قبل نمايشگري متصل به يک

کامچيوتر وجود داشته باشد، شايد نصب يک نمايشگر جديد منطقي نباشد. با استفاده از

سوئيچ KVM در دوربين مدار بسته امکان اتصال هر دو دستگاه کامپيوتر و DVR به

نمايشگر ميسر خواهد شد. پس از فشردن کليد روي سوئيچ KVM تصوير نمايشگر بين

کامپيوتر و DVR تغيير ميکند.

سوئيچ KVM

تکنولوژي AGC

زماني که نور در محل نصب دوربين مدار بسته کم شود ديافراگم دوربين بازتر ميشود. اين

کار امکان دريافت نور بيشتر را براي چيپ تصوير دوربين مدار بسته فراهم ميکند. با اين

حال اين کار تنها تا حدي محدود در نور کم را تقويت ميکند. مکانيزم AGC در واقع يک

مکانيزم الکترونيکي براي تنظيم نور محيط است. زماني که نور محيط کم ميشود اين

مکانيزم از طريق تقويت الکترونيکي سيگنال تصوير، تصاوير را پر نورتر نشان ميدهد. البته

اين تقويت الکترونيکي يک عيب بزرگ نيز دارد و آن بوجود آمدن نويز الکترونيکي در

تصوير است. هر چه ميزان تقويت تصاوير بيشتر باشد ميزان نويز الکترونيکي نيز بيشتر

خواهد بود. مکانيزم هاي تقويت تصوير تا حد زيادي پيشرفت کرده اند اما با اين حال

بهترين راه کاهش نويز استفاده از چيپ تصوير پيشرفته تر و حساس تر به نور است به

نوعي که نياز براي تقويت سيگنال کمتر شود.

تکنولوژي نقشه گرمايي يا Heat Map

با استفاده از اين قابليت که بيشتر در کسب و کارهاي تجاري و فروشگاه ها کارايي دارد

ميتوانيد نقاط پر رفت و آمد و يا کم تردد مکان تجاري خود را مشخص نموده و بر طبق آمار

به دست آمده استراژي هاي مناسبي را جهت نحوه چيدمان و نوع کالاي مورد نظر و نيز

ساير عوامل مهم در افزايش فروش اتخاذ نماييد. اين قابليت با ارائه اطلاعات واضح تري از

نحوه رفت و آمد و تردد مشتريان در بازه هاي زماني مختلف راهکارهاي بهتري را در نحوه

مديريت يک مجموعه تجاري در اختيار کاربر گذاشته و باعث ارتقاء نحوه خدمت رساني به

مشتريان فروشگاه نيز ميگردد. نقشه هاي گرمايي اين امکان را به شما ميدهند تا در اسرع

وقت نقاط شلوغ، مناطق کم رفت و آمد و… را در فروشگاه خود شناسايي کنيد. تصاوير

گرفته شده در زمان واقعي و همچنين در بازه هاي زماني مختلف توسط دوربين هاي

شبکه به شما کمک ميکنند تا الگوهاي ترافيک مشتري را ارزيابي نماييد. اين اطلاعات در

هر نقطه از شبکه در دسترس خواهد بود.

تردد مشتريان

به عنوان مثال زماني که تردد مشتريان در يک نقطه خاص از فروشگاه افزايش مي يابد،

نقشه هاي گرمايي اين مناطق را با رنگ هاي متفاوتي ارائه ميکنند که نشان دهنده نحوه

توزيع مشتريان و تراکم افراد در نقاط مختلف فروشگاه است. براي مثال نقاط قرمز نشان

دهنده نقاط پر تراکم است. در حاليکه نقاط سبز نشان از ترافيک جمعيتي کمتري است. و

يا براي مثال رنگ آبي نشان دهنده نقاطي است که اغلب بازديد کننده اي ندارد. لازم به

ذکر است که اين فناوري اطلاعات زماني دقيقي را نيز در دسترس کاربر مي گذارند که

نشان دهنده بازه زماني مربوط به اوج شلوغي فروشگاه، زمان هاي رکود و ساير اطلاعات

مربوطه است.

 1. دوربين مداربسته Wifi چيست؟ / DVR Acusense هايك ويژن

آيا شبکه شما به ديوار آتش احتياج دارد؟


آيا شبکه شما به ديوار آتش احتياج دارد؟

حتي اگر رايانه ها با يک فايروال نرم افزاري داخلي همراه هستند ، اما کسب و کار شما با استفاده از آن شبکه ايمني ضعيف ايمن نيست. دستگاه هاي زيرساخت شبکه اهداف معمول براي مهاجمان سايبري هستند و بدون فايروال اختصاصي ، شبکه شما و همه دستگاه هاي متصل در معرض هکرها هستند. يکي از خدمات مهم شبکه راه اندازي فايروال هاي سخت افزاري و نصب افزاي است. براي اطلاعات بيشتر در مورد ارائه انواع خدمات شبکه هاي رايانه اي مي توانيد به پيشگام رايانه مراجعه کنيد.

فايروال سخت افزاري اختصاصي

يک فايروال سخت افزاري اختصاصي به شما يک لايه محافظتي اضافه شده بسيار مورد نياز مي دهد. فايروال سخت افزاري داراي ويژگي هاي پيشرفته اي مانند VPN ، Remote Access و Advanced Web Filter است. از آنجا که مي تواند تعداد محدودي از کاربران را اداره کند ، شبيه روتر است. بنابراين ، مطمئن شويد که يک ديوار آتش با ظرفيت کافي براي رشد آينده تهيه مي کنيد.

روتر با درجه تجاري معمولاً داراي قابليت هاي ديوار آتش داخلي است بنابراين ممکن است نيازي به خريد سخت افزار جداگانه ديوار آتش نداشته باشيد. فقط مطمئن شويد که اين مورد را دوباره بررسي کنيد زيرا اين امر براي امنيت شبکه شما حياتي است.

ديواره آتش

فايروال يک سيستم امنيتي براي شبکه رايانه شماست. اين ترافيک ورودي و خروجي شبکه را بر اساس قوانين امنيتي تنظيم شده توسط شما کنترل و کنترل مي کند. به عبارت ديگر ، فايروال يک فيلتر بين شبکه داخلي شما و شبکه خارجي مانند اينترنت است که از شبکه تجاري شما در برابر دسترسي خارجي غيرمجاز محافظت مي کند.

نقش سوئيچ در امنيت شبکه

سوييچ يکي از عناصر مهم شبکه اداري شماست. اين يک دستگاه شبکه است که به ساير دستگاه هاي موجود در شبکه امکان ارتباط و اشتراک اطلاعات را مي دهد. شما رايانه هاي شخصي ، چاپگرها ، دستگاه هاي NAS (فضاي ذخيره سازي متصل به شبکه) ، سرورها ، VoIP (پروتکل صوتي از طريق اينترنت) و غيره را در شبکه خود خواهيد داشت و سوئيچ اين دستگاه ها را به شبکه متصل مي کند.

در خانه خود سوئيچ مشاهده نمي کنيد زيرا روتر بي سيم که استفاده مي کنيد ترکيبي از روتر بي سيم ، نقطه دسترسي و سوئيچ است. ما در بخش هاي زير در مورد نقاط دسترسي صحبت خواهيم کرد. بنابراين اگر شبکه خانگي خود را با شبکه دفتري خود مقايسه کنيد ممکن است کمي گيج کننده شود. فقط بايد به ياد داشته باشيد که عملکرد يک سوئيچ متفاوت از يک روتر است که شبکه هاي مختلف را به هم متصل مي کند. براي بيشتر مشاغل ، روتر شبکه شما را با اينترنت متصل مي کند. در حالي که سوئيچ دستگاه هاي مختلف را در شبکه شما متصل مي کند.

v15_ggg.png

امنيت شبکه

خدمات شبکه و امنيت شبکه به شرکت ها و سازمان ها کمک مي کند تا از اطلاعات خود محافظت کنند. شبکه هاي امنيتي شرکت، راه نفوذ هکرها و بدافزارها را مي بنند و از دسترسي آن ها به اطلاعات امنيتي و حياتي سازمان جلوگيري مي کنند. امنيت سيستم هاي کامپيوتري کمک مي کند تا اطلاعات سازمان ها و شرکت ها ايمن بماند. پيشگام رايانه با ارائه راهکار و خدمات امنيت شبکه آماده ارائه خدمات امنيت شبکه هاي کامپيوتري به شرکت ها و سازمان هاي خصوصي و غير خصوصي است.

منظور از امنيت شبکه ، فن آوري ها ، فرآيندها و سياست هايي است که براي محافظت از هر شبکه ، ترافيک شبکه و دارايي هاي قابل دسترسي شبکه در برابر حملات سايبري ، دسترسي غيرمجاز و از دست رفتن داده ها مورد استفاده قرار مي گيرد. هر سازماني ، از مشاغل کوچک گرفته تا بزرگترين شرکت ها و ارائه دهندگان خدمات ، براي محافظت از دارايي ها و زيرساخت هاي مهم در برابر گسترش سريع سطح حمله ، به امنيت شبکه در هر صنعت نياز دارد.

خدمات امنيت شبکه

امنيت شبکه مجموعه اي از قوانين و پروتکل ها است که براي محافظت از داده ها در سطح نرم افزار و سخت افزار استفاده مي شود. اقدامات امنيتي شبکه براي جلوگيري از نفوذ و از بين رفتن اطلاعات به ايمن سازي اطلاعات در شرکت ها و سازمان ها کمک مي کند. از طرف ديگر ، شرکت پيشگام رايانه با تأمين ، توزيع و پشتيباني از جديدترين محصولات امنيتي در جهان ، در تأمين نيازهاي امنيتي به شرکت ها و سازمان ها کمک مي کند. براي مشاوره مي توانيد با پيشگام کامپيوتر تماس بگيريد. پيشگام کامپيوتر آماده ارائه راهکارهاي امنيتي به شرکتها و سازمانها جهت محافظت از شبکه و بستر اطلاعاتي است.

خدمات امنيت شبکه اصطلاحي گسترده است که بسياري از فناوري ها ، دستگاه ها و فرايندها را در بر مي گيرد. در ساده ترين اصطلاحات ، مجموعه اي از قوانين و تنظيمات است که براي محافظت از يکپارچگي ، حريم خصوصي و دسترسي شبکه ها و داده هاي رايانه اي با استفاده از هر دو فناوري نرم افزار و سخت افزار طراحي شده است. هر سازماني ، صرف نظر از اندازه ، صنعت و زيرساخت ها ، به درجاتي از راه حل هاي امنيتي شبکه نياز دارد تا بتواند خود را از فضاي رو به رشد تهديدات سايبري در طبيعت امروزه محافظت کند.

ماهيت زمينه دوره طراحي لباس


ماهيت زمينه  دوره طراحي لباس

در طول تاريخ ، دوره طراحي لباس هر فرد نشان دهنده قوميت ، اعتقادات ، فرهنگ و شخصيت او بوده و ارزش پول هر فرد در رابطه با لباس آنها اندازه گيري شده است. فارغ التحصيلان اين رشته از موقعيت بسيار خوبي در جامعه امروزي برخوردارند زيرا اين افراد به حفظ فرهنگ و مليت کمک مي کنند و هميشه در تلاش هستند تا کاربردي ترين و بهترين لباس ها را توليد کنند. در طول مطالعات خود ، يک استايليست با انواع مختلف مدل لباس براي افراد مختلف ، محيط هاي مختلف آشنا مي شود.

طراحي لباس چيست؟

شکي نيست که هريک از ما خود را مرکز جهان مي دانيم (حتي اگر آن را انکار کنيم). به همين دليل است که ما مي خواهيم لباس ، کيف و کفش ما منحصر به فرد و متناسب با ويژگي هاي بدني و علايق دروني ما باشد. اينجاست که هنر طراحي يک لباس فوق العاده ظاهر مي شود ، روي شانه ما ضربه مي زند و چشمکي مي زند: "نگران نباش! نگران نباش!" " دوره طراحي لباس."

اگر هنر و عرض آن را با شاخه هاي پيچ خورده يک گوزن مقايسه کنيم ، مي توان گفت طراحي لباس قسمتي از شاخ است که از هنر نقاشي و دوخت منشعب شده است. البته نمي توان از ترکيب اين هنر با علم زيبايي شناسي چشم پوشي کرد. طراحي لباس يک فرايند ايجاد و جادو است. جادوي زنده کردن پارچه هدف اصلي اين هنر طراحي لباس هاي خاص با توجه به ويژگي هاي بدني ، بدن و علايق افراد است. هدفي که استايليست هاي مد از دل و جان براي رسيدن به آن تعيين کرده اند.

دوره طراحي لباس کيست؟

به گزارش طرحستان دوره طراحي لباس کسي است که با استفاده از هنر نقاشي و تکنيک هاي دوخت ، طرحي جديد ايجاد مي کند. يک طراح لباس علاوه بر تسلط بر هنر نقاشي و خياطي ، ذهن خلاقي نيز دارد. او با ايده هايي از طبيعت ، عناصر فرهنگي و اجتماعي و حتي مفاهيم انتزاعي طراحي مي کند.

براي يک طراح حرفه اي و کاربلد ، مدرک کارشناسي در طراحي پارچه و لباس کافي نيست. تا آنجا که از مطالعه تاريخ و فلسفه هنر غافل نمي شود.

مراحل يک طراح لباس به شرح زير است:

1. ابتدا نيازها و سليقه هاي مشتري را بررسي مي کند.

2. با کمک دانش و هنر و ايده اي که در ذهن دارد ، لباس هاي مورد نظر را طراحي مي کند.

3. با شناختي که از انواع پارچه دارد ، بهترين نوع پارچه را با توجه به طرح انتخاب مي کند.

4. با استفاده از علم مدل سازي (مدل سازي) ، الگوهاي اصلي طراحي را ترسيم مي کند.

5. در نهايت ، مرحله اجرا را به خياط واگذار مي کند. البته طراح نيز مي تواند خود مرحله دوخت را برداشته باشد.

 

انواع بخشهاي آموزش طراحي لباس

به طور کلي ، هنر طراحي لباس در دو قسمت اصلي استفاده مي شود:

1. دوخت سفارشي يا مدل بالا / توليد انحصاري

در اصطلاح "کوتور" ، "کوتور" به معني بلند و "کوتور" به معناي دوخته و گلدوزي شده است. اين تقريباً به معني "دوخت سطح بالا" است. همانطور که از نامش پيداست ، اين نوع طراحي لباس به صورت سفارشي براي افراد خاصي مانند هنرمندان ، دوره طراحي لباس  سياستمداران و افراد مشهور طراحي شده است. البته نه تنها افراد مشهور از سبک هاي دوخت سفارشي استفاده مي کنند ، بلکه بسياري از افراد نيز براي داشتن سبک شخصي خود به دوخت سفارشي روي مي آورند.

طراحان شاغل در اين بخش لباس هايي متناسب با اندازه فرد مورد نظر توليد مي کنند. جاي تعجب نيست که قيمت اين لباس ها استفاده نمي شود. زيرا واضح است که براي چنين مشترياني ، قيمت اصلا اهميتي ندارد.

شايان ذکر است که در زمينه مد ، هر سال ، با شروع فصل جديد مد (ژانويه و جولاي) ، حداقل 50 نوع مدل لباس (از لباس روز و شب) براي مشتريان خاص ظاهر مي شود.

 

2. آماده پوشيدن / RTW

دوره طراحي لباس  در قسمت پوشاک آماده ، طراحي لباس با استفاده از اندازه هاي استاندارد و براي توليد انبوه لباس انجام مي شود. اين لباس ها براي فروش عموم آماده است. يعني همان لباس هايي که اکثر ما از فروشگاه ها و مراکز خريد مي خريم. لباسي که مناسب شما نيست و مي توانيد افراد زيادي را مشاهده کنيد که لباسي شبيه به شما پوشيده اند. البته به ياد داشته باشيد که اين امر از ارزش هاي شما کم نمي کند!

آموزش طراحي لباس همانطور که گفته شد ، استايليست هاي آماده لباس از سايزهاي استاندارد استفاده مي کنند ، بنابراين اين لباس ها معمولاً پس از دوخت نيازي به اصلاح و تغيير اساسي ندارند. در اين بخش از الگوهاي استاندارد ، چرخ خياطي و تکنيک هاي سريع دوخت و توليد استفاده مي شود. به همين دليل ، هزينه ها و قيمت نهايي بسيار کمتر از دوخت سفارشي است.

البته برخي از سنگ تراشان مشهور مانند مارک معروف Bread & Butter ، اگرچه تعداد محدودي لباس طراحي مي کنند ، اما در زمينه مد و طراحي ، تقريباً در دسته طراحي لباس قرار مي گيرند.

آيا شبکه شما به ديوار آتش احتياج دارد؟


آيا شبکه شما به ديوار آتش احتياج دارد؟

حتي اگر رايانه ها با يک فايروال نرم افزاري داخلي همراه هستند ، اما کسب و کار شما با استفاده از آن شبکه ايمني ضعيف ايمن نيست. دستگاه هاي زيرساخت شبکه اهداف معمول براي مهاجمان سايبري هستند و بدون فايروال اختصاصي ، شبکه شما و همه دستگاه هاي متصل در معرض هکرها هستند. يکي از خدمات مهم شبکه راه اندازي فايروال هاي سخت افزاري و نصب افزاي است. براي اطلاعات بيشتر در مورد ارائه انواع خدمات شبکه هاي رايانه اي مي توانيد به پيشگام رايانه مراجعه کنيد.

فايروال سخت افزاري اختصاصي

يک فايروال سخت افزاري اختصاصي به شما يک لايه محافظتي اضافه شده بسيار مورد نياز مي دهد. فايروال سخت افزاري داراي ويژگي هاي پيشرفته اي مانند VPN ، Remote Access و Advanced Web Filter است. از آنجا که مي تواند تعداد محدودي از کاربران را اداره کند ، شبيه روتر است. بنابراين ، مطمئن شويد که يک ديوار آتش با ظرفيت کافي براي رشد آينده تهيه مي کنيد.

روتر با درجه تجاري معمولاً داراي قابليت هاي ديوار آتش داخلي است بنابراين ممکن است نيازي به خريد سخت افزار جداگانه ديوار آتش نداشته باشيد. فقط مطمئن شويد که اين مورد را دوباره بررسي کنيد زيرا اين امر براي امنيت شبکه شما حياتي است.

ديواره آتش

فايروال يک سيستم امنيتي براي شبکه رايانه شماست. اين ترافيک ورودي و خروجي شبکه را بر اساس قوانين امنيتي تنظيم شده توسط شما کنترل و کنترل مي کند. به عبارت ديگر ، فايروال يک فيلتر بين شبکه داخلي شما و شبکه خارجي مانند اينترنت است که از شبکه تجاري شما در برابر دسترسي خارجي غيرمجاز محافظت مي کند.

نقش سوئيچ در امنيت شبکه

سوييچ يکي از عناصر مهم شبکه اداري شماست. اين يک دستگاه شبکه است که به ساير دستگاه هاي موجود در شبکه امکان ارتباط و اشتراک اطلاعات را مي دهد. شما رايانه هاي شخصي ، چاپگرها ، دستگاه هاي NAS (فضاي ذخيره سازي متصل به شبکه) ، سرورها ، VoIP (پروتکل صوتي از طريق اينترنت) و غيره را در شبکه خود خواهيد داشت و سوئيچ اين دستگاه ها را به شبکه متصل مي کند.

در خانه خود سوئيچ مشاهده نمي کنيد زيرا روتر بي سيم که استفاده مي کنيد ترکيبي از روتر بي سيم ، نقطه دسترسي و سوئيچ است. ما در بخش هاي زير در مورد نقاط دسترسي صحبت خواهيم کرد. بنابراين اگر شبکه خانگي خود را با شبکه دفتري خود مقايسه کنيد ممکن است کمي گيج کننده شود. فقط بايد به ياد داشته باشيد که عملکرد يک سوئيچ متفاوت از يک روتر است که شبکه هاي مختلف را به هم متصل مي کند. براي بيشتر مشاغل ، روتر شبکه شما را با اينترنت متصل مي کند. در حالي که سوئيچ دستگاه هاي مختلف را در شبکه شما متصل مي کند.

v15_ggg.png

امنيت شبکه

خدمات شبکه و امنيت شبکه به شرکت ها و سازمان ها کمک مي کند تا از اطلاعات خود محافظت کنند. شبکه هاي امنيتي شرکت، راه نفوذ هکرها و بدافزارها را مي بنند و از دسترسي آن ها به اطلاعات امنيتي و حياتي سازمان جلوگيري مي کنند. امنيت سيستم هاي کامپيوتري کمک مي کند تا اطلاعات سازمان ها و شرکت ها ايمن بماند. پيشگام رايانه با ارائه راهکار و خدمات امنيت شبکه آماده ارائه خدمات امنيت شبکه هاي کامپيوتري به شرکت ها و سازمان هاي خصوصي و غير خصوصي است.

منظور از امنيت شبکه ، فن آوري ها ، فرآيندها و سياست هايي است که براي محافظت از هر شبکه ، ترافيک شبکه و دارايي هاي قابل دسترسي شبکه در برابر حملات سايبري ، دسترسي غيرمجاز و از دست رفتن داده ها مورد استفاده قرار مي گيرد. هر سازماني ، از مشاغل کوچک گرفته تا بزرگترين شرکت ها و ارائه دهندگان خدمات ، براي محافظت از دارايي ها و زيرساخت هاي مهم در برابر گسترش سريع سطح حمله ، به امنيت شبکه در هر صنعت نياز دارد.

خدمات امنيت شبکه

امنيت شبکه مجموعه اي از قوانين و پروتکل ها است که براي محافظت از داده ها در سطح نرم افزار و سخت افزار استفاده مي شود. اقدامات امنيتي شبکه براي جلوگيري از نفوذ و از بين رفتن اطلاعات به ايمن سازي اطلاعات در شرکت ها و سازمان ها کمک مي کند. از طرف ديگر ، شرکت پيشگام رايانه با تأمين ، توزيع و پشتيباني از جديدترين محصولات امنيتي در جهان ، در تأمين نيازهاي امنيتي به شرکت ها و سازمان ها کمک مي کند. براي مشاوره مي توانيد با پيشگام کامپيوتر تماس بگيريد. پيشگام کامپيوتر آماده ارائه راهکارهاي امنيتي به شرکتها و سازمانها جهت محافظت از شبکه و بستر اطلاعاتي است.

خدمات امنيت شبکه اصطلاحي گسترده است که بسياري از فناوري ها ، دستگاه ها و فرايندها را در بر مي گيرد. در ساده ترين اصطلاحات ، مجموعه اي از قوانين و تنظيمات است که براي محافظت از يکپارچگي ، حريم خصوصي و دسترسي شبکه ها و داده هاي رايانه اي با استفاده از هر دو فناوري نرم افزار و سخت افزار طراحي شده است. هر سازماني ، صرف نظر از اندازه ، صنعت و زيرساخت ها ، به درجاتي از راه حل هاي امنيتي شبکه نياز دارد تا بتواند خود را از فضاي رو به رشد تهديدات سايبري در طبيعت امروزه محافظت کند.

  عناوين مطالب پربازدید