با ويژگي ها و ساختار جالب ماسکهاي فست پزشکي بيشتر آشنا شويد

 

يکي از ماسک هاي بسيار خاص و متفاوت پزشکي فست است. اين ماسک لايه هاي متفاوت و بيشتري نسبت به ماسکهاي يکبار مصرف و سه لايه اي پزشکي دارد. اين ماسکها حتي برش هاي خاصي هم دارند که باعث شده ظاهر جديد تر و خاص تري هم داشته باشند.

با شيوع کرونا استفاده از اين ماسک ها بيشتر شده است. خيلي ها به خاطر ظاهر برجسته اي که دارند به آن ها نام ماسک سه بعدي داده اند. اين نام بيان گر قرار گيري آن ها به صورت برجسته بر روي صورت است. پس از اين که آن ها را باز مي کنيم و روي صورت قرار مي دهيم به صورت برجسته قرار مي گيرند.

اين محصولات خاص پزشکي که ايمني بالايي دارند معمولا بيش از سه لايه هستند. چهار لايه ها و پنج لايه اي هايشان بيشتر است و اين مدل ها در اين تعداد لايه ها پرطرفدار تر و پر استفاده تر هستند.

مدل پنج لايه که پر طرفدار ترين است را مورد بررسي قرار مي دهيم. در اين مدل سه لايه ملت بلون به همراه دو لايه اسپان باند ديگر لايه هاي بدنه را تکميل مي کنند. مثل ماسک هاي ديگر اسپان باند ها لايه هايي رويي و ملت بلون ها لايه هاي مياني هستند.

بيشتر بودن ملت بلون ها در اين ماسک هاست که باعث شده فيلتر کنندگي آن ها بسيار عالي باشد. حتي در برابر کرونا ايمن هستند و احتمال ابتلا با اين ماسکها به کرونا نزديک به صفر است. پس در شرايط فعلي که کروناي جهش يافته بيداد مي کند بسيار ايده آل و مفيد هستند.

مانند تمامي ماسک هاي تنفسي پزشکي در آن ها فيکسر بيني براي فيکس و بستن بهتر بالاي ماسک به منظور کاهش ورود هواي فيلتر نشده به ماسک تعبيه شده است. اين گيره در بالاي ماسک و درست در وسط قرار گرفته است و پس از قرار دادن روي صورت به وسيله دست مي توان آن را به راحتي متناسب با شکل بيني حالت داد.

شرکت هاي توليد کننده اين ماسک ها آن ها را در رنگ بندي هاي بسيار متنوعي توليد کرده اند. همين هم باعث طرفداران زياد آن ها شده است. اين محصولات را مي توانيد در هر رنگي که دوست داريد بخريد. هيچ تفاوتي هم در رنگ بندي آن ها از نظر عملکرد فيلتر کنندگي وجود ندارد.

دستگاه هاي توليد اين ماسک ها متفاوت از ماسک هاي سه لايه اي است و به همين خاطر توليد پيچيده تر و سخت تري دارند. برش هاي خاص و پرس هاي بيشتر و تعداد بيشتر لايه هاي ملت بلون استفاده شده در آن ها باعث شده قيمت تمام شده بيشتري نسبت به سه لايه اي ها داشته باشند. اما اين هزينه در برابر اين همه راحتي و فيلتراسيون بالا بسيار منطقي و منصفانه است.

اين ماسکها براي کساني که در شرايط شيوع کرونا ناچار به کار در بيرون از خانه و انجام خدمات به ديگران هستند گزينه اي بسيار عالي هستند. ماسکهاي راحتي که قابليت زيادي در پيش گيري از کروناي جهش يافته دارند و بسيار از سلامت شما در برابر کويد نوزده مراقبت مي کنند.

اين محصولات را به راحتي مي توانيد در داروخانه ها و خيلي از مراکز توزيع مجاز کالاهاي پزشکي پيدا کنيد.