راهنماي نگهداري و پرورش گياهان آپارتماني

چنانچه نکات فوق رعايت شوند قلمههاي اين گياه در آب، درون دانههاي ليکا و آب ريشهدار ميشوند، ولي ريشهدار شدن قلمه در درون دانههاي ليکا و آب مطمئنتر است. سادهترين روش پيچ دادن بامبو در خانه، استفاده از لامپ هالوژن است. توجه داشته باشيد براي اين کار بايد محيط خانه کاملا گرم و مرطوب باشد تا بامبو با سرعت بيشتري رشد کند. ابتدا با استفاده از يک منبع نور مصنوعي مانند لامپ هالوژن، نور را براي چند روز متوالي از يک جهت به گياه بتابانيد. بامبوخاصيت نورجذبي دارد، از اين رو جهت نور را تعقيب کرده و به طرف آن ميچرخد و موجب پديدار شدن حالت مارپيچي در ساقه ميشود.

بنابراين ساقه را بايد بالاتر از محل پوسيدگي بريد تا آوندهاي سالم مشاهده شوند (سطح برش سفيد و سالم ديده شود). سپس گلدان را به آرامي و در صورت لزوم با کمک يکي از دوستان خود کج کرده و گياه را از گلدان خارج کنيد. اگر قسمت زيرين ريشه داراي ريشه هاي ضخيم و در هم تنيده اس ، با اره هرس يک اينچ پايين (2.5 سانتي متر) را ببريد.

بنابراين از راههاي تامين رطوبت گياهان کمک بگيريد و با اسپري آب بر روي برگ ها و يا قرار دادن يک ظرف آب در کنار گلدان رطوبت مورد نياز آن را تامين کنيد. پس حداقل ماهي يکبار آب گياه رو تعوي کنيد و ظرف آن را با آب جوش بشوريد. با اين بخش از دلگرمهمراه باشيد تا با شرايط نگهداري گياه بامبو آشنا شويد. چند توصيه مهم براي نگهداري گياه «بامبو»با اين بخش از دلگرم همراه باشيد تا با شرايط نگهداري گياه بامبو آشنا شويد.

گياه را هرگز در جايي که نور مستقيم خورشيد بدان مي تابد نگذاريد بلکه در محلي روشن، نزديک پنجره قرار دهيد حتي مي توانيد اين گياه را در جايي که پنجره اي ندارد قرار دهيد، به اين شرط که هفته اي يک روز نور غير مستقيم بگيرد. اگر پژمردگي و زرد شدن در تمام برگها مشاهده ميشود احتمالا بايد مشکل از آب بامبو باشد. اگر ساقه سالم باشد و ريشهها تندرست باشند احتمالا کيفيت آب خوب نيست. (سنگين است. آلودگي دارد. کلر زيادي دارد و …) و اگر نه آب خوب است و سافه و ريشه هم سالم هستند. بايد دنبال عوامل محيطي ديگر مانند نور، دما يا آفات و بيماريها بود. بامبو در فنگ شويي ميتواند صلح و آرامش و انرژي را به خانهها هديه دهد.

قطر ساقه ? تا ? سانتي متر و برگ هاي آن از ?? تا ?? سانتي متر متغيير است. اين گياه کاملا آپارتماني است و بهترين نور براي آن نوري است که در فاصله حدود 3 متر از پنجره اي که جلوي آن پرده کشيده شده مي باشد. يک گياه بامبو را در گلدان قرار ميدهيد و با رسيدگي به آن برگهايش زياد ميشود، عدد يک در اين گياه به معني يک زندگي قوي به همراه رفاه است. معمولا براي کسب و کارهايي که تازه شروع به فعاليت کرده اند يک عدد از اين گياه به هديه برده مي شود. بعضي از انواع اين گونه، در کنار برگهاي سبز، گلهاي سفيد رنگي نيز دارند که معطر هستند.

دراسنا يا لاکي بامبو گياهي است که در دامنه کوه ها با رطوبت 65 تا 90 درصد رشد مي کند. به طوري که از آن در تزئين منازل و خانه ها استفاده مي شود. به همين دليل بسياري از گياه دوستان به دنبال راهي جهت تقويت بامبو خود هستند.

بامبو جزو گياهاني است که در هر زماني و فصلي مي توان آن را قلمه زد. ساقههاي گياه بامبو که امروزه از طرفداران زيادي برخوردار است و افراد زيادي تمايل به نگهداري آنها در خانههاي خود دارند، زماني که بيش از حد بلند ميشود نياز به کوتاه و مرتب شدن دارند. اگر قصد شما صرفا تکثير بامبو است بهتر است قلمه را از ? تا ? سانتي متر از زير گره ساقه جدا کنيد. گره اولين جايي است که جوانه بامبو از آنجا بوجود آمده است.

نور زياد باعث سوختن تنه و برگ هاي اين نوع بامبو مي شود . مي توانيد اين گياه را در پشت پنجره هاي شمالي و شرقي با رعايت فاصله ي ? الي ? متري آن از پنجره نگهداري کنيد . در اين حالت فوراً آب گياه را عوض کنيد و اصلا به آن کود و يا مواد مغذي ندهيد. در اين حالت مي توانيد ساقه را از محلي که زرد شده ببريد و دوباره آن را در آب قرار دهيد تا ريشه تشکيل شود. اما اگر بين چندين بامبوي موجود، اين اتفاق فقط براي يکي از آنها افتاد و يکي از آنها زرد شد، مي توانيد همان را از مجموعه بامبوها خارج کنيد.

اين قطره نه تنها گياه شما را تقويت کرده و به رشد آن کمک مي کند، بلکه مقاومت گياه را نيز افزايش مي دهد. به اين ترتيب از گياه بامبو شما در برابر تنش هاي محيطي، حشرات و بيماري ها محافظت مي شود. گياه را به مکان روشن تر و به دور از نور مستقيم خورشيد انتقال داده و از محلول هاي مايع و مخصوص بامبو استفاده کنيد .

به طوري که اين اسيد سبب افزايش جذب ساير مواد مغذي در گياه بامبو شده و به اين ترتيب در رشد اين گياه تاثير به سزايي خواهدداشت. البته اين گياه را ميتواند از طريق پاجوش هم تکثير کرد اگر جوانههايي از کنار گياه ميرويند را جدا نماييد و در آب قرار دهيد ميتوانيد اين گياه را به شکل پاجوش تکثير نماييد. گل بامبو براي درمان اختلالات معده،گياه بامبو براي بيماران مبتلا به آسم،براي درمان اختلالات مربوط به قاعدگي،براي درمان کرم هاي روده اي،براي درمان اختلالات ريوي,براي درمان زخم ها مفيد است. چنانچه ساقه گياه بيش از حد به زردي گراييد، نشان آن است که به گياه بيش از اندازه کود داده شده است. در اين صورت فوراً آب آن را عوض کنيد و تا يک ماه به آن غذا ندهيد. 7- چنانچه جوانه تنهايي سرساقه گياه، يعني بالاي قسمت حلقوي گياه از ده بند يا گره بلندتر شده است، بايد پنج بند آن را بريده و براي تکثير از آن استفاده کرد.

ساعات کاري هر روز از ساعت 10 الي 21 و ايام تعطيل، فروشگاه تعطيل ميباشد. گل پپروميا چروک گياهي بسيار لوکس و مينياتوري و از خانواده ي فلفل هاست . اين گياه علاوه بر استفاده به عنوان گل آپارتماني از عصارهاش براي افزايش حجم مواد معدني استخوان مانند کلسيم و فسفر استفاده ميشود و در پزشکي استفاده مؤثري دارد. ساقه و برگ هاي سالم و شاداب باشد و سبزينه ام کم رنگ نشده باشد.

برگ اين گياه مي تواند در ترميم زخم هاي گوارشي موثر باشد . دمنوش برگ اين گياه براي از بين بردن کرم هاي روده کاربرد دارند . پيچاندن بامبو انواع مختلفي دارد که در زير به آن مي پردازيم .

اگر تعداد بامبوها در يک گلدان زياد باشد بيشتر هم رشد خواهند کرد. در بامبوي برگ سبز ، ارتفاع ساقه به ?? تا ??? سانتي متر مي رسد و مشخصا رنگ برگ ها نيز سبز پررنگ است. براي معرفي بامبو و شرايط نگهداري آن با اين مقاله از مجله گل و گياه گاردن مارکت همراه باشيد. مي توان از طريق بريدن ساقه در تابستان و قرار دادن آن در آب گياه بامبو را تکثير کرد . گياه بامبو دوست دارد در مرکز توجه قرار گيرد پس بهتر است با توجه به نياز نوري گياه آن را در مرکز خانه قرار دهيد . اگر گياه شما بوي بدي مي دهد، احتمالاً بخاطر آلوده شدن آبش، شروع به فاسد شدن کرده است.

اگر بخواهيم دماي مناسبي براي نگهداري از بامبو در آپارتمان در نظر بگيريم بايد دما را بين 18 تا 25 درجه نگه داريم. چرا که از آنجايي که اين گياهان هواي بسيار گرم را دوست ندارند در دماي بالاتر از 28 درجه شروع به پوسيدن مي کنند. دلچسب بودن دماي معتدل براي آن ها نيز باعث مي شود در دماي پايين تر از 10 درجه آسيب ديده و بيمار شوند. بنابراين سعي کنيد دماي خانه را در فصل هاي سرد و گرم سال براي آن ها معتدل نگه داريد.

همچنين مي توانيد با مراجعه به مقاله موجود در وبلاگ ما يعني " آشنايي با گل بامبو" درباره شرايط نگهداري، انواع بامبو و بيماري هاي گل بامبوي تايلندي اطلاعات مفيدي کسب کنيد. بامبو گياهي از خانواده دراسناهاست که بومي مناطق استوايي غرب آفريقا و آسياي جنوب شرقي است. نگهداري و تکثير بامبو در محيط خانه نيز بسيار ساده بوده، يکي از روشهاي ازدياد اين گياه قلمه زدن است و در هر زماني و فصلي مي توان آن را قلمه زد.

اما اگر گياه شروع به رشد علفي کرد يا رنگ سبزش کمرنگ شد، نور بيشتري به آن بدهيد. فروشگاه اينترنتي تي تي گيفت مفتخر است کهسفارش آنلاين گل و هداياي شما را با بهترين کيفيت و بالاترين سرعت در سراسر ايران آماده کرده و به نزد عزيزانتان ارسال مي کند. با ارسال گل و هديه توسط گل فروشي آنلاين تي تي گيفت عشق، زيبايي و طراوت را تقديم قلب هاي پر مهر عزيزانتان خواهيد کرد.

گياه را در مقابل کولر يا دريچه دستگاه تنظيم دما يا پنجره بادگير قرار ندهيد. اگر جلبک درون آب به وجود آمده، به اين دليل است که تابش نور، به سمت آب و ريشه هاي گياه است. ظرف شيشه اي بامبو را در هنگام تعويض آب به طور کامل ضدعفوني کنيد و با مواد شوينده مانند وايتکس بشوييد. بهتر است براي داشتن برگهاي جديد و گياهي سالمتر، گياه را به محل گرمتري منتقل کنيد. دماي محيط بايد براي گياه متعادل باشد و در صورت وجود هواي خيلي سرد براي بامبو ممکن است گياه تمايلي به دادن برگ جديد نداشته باشد.

طرز نگهداري گياه بامبو در خانهسفيد شدن قسمتي از ساقه بامبو که نشان دهنده نوعي آفت در گياه است. براي از بي بردن آفت مي بايست مقداري صابون به ساقه گياه توسط يک قلم مو بماليد و چند ساعتي آن را کنار بگذاريد و سپس به خوبي آن را شستشو دهيد تا آفت هاي آن از بين برود. با اضافه کردن گل و گياه به فضاي داخلي خانه مقدار اکسيژني را که تنفس ميکنيد بيشتر خواهيد کرد. خوشبختانه نگهداري از گل و گياه در فضاي داخلي خانهها اين روزها بيش از گذشته باب شده كه گياه بامبو در ميان اين گياهان ازجمله محبوبترينهاست. مراقبت از اين نوع گياه ويژگيهاي خاص خود را دارد که شايد از برخي آنها مطلع باشيد اما امکان دارد درباره بعضي ديگر اطلاعي نداشته باشيد. در اين مطلب براي اينکه از بامبوي محبوبتان به نحو احسن مراقبت کنيد شما را راهنمايي ميکنيم.

اگر از اين گياه به خوبي مراقبت کنيد تا يک متر هم بلند مي شوند. گياه را در کنار رادياتور و يا در معرض باد کولر و کنار تلويزيون قرار ندهيد. © کپي بخش يا کل هر کدام از مطالب کوکا توسط سايت هاي ديگر بدون کسب اجازه قبلي ممنوع مي باشد. خورشت اسفناج گردو دامغاني يک خورشت اصيل ايراني بسيار مقوي و خوشمزه است. از خواص شگفتانگيز گردو اينکه يک منبع غني از چربيهاي سالم مثل امگا 3، پروتئين و فيبر است. حتي برخي از گونه هاي بامبو بعد از ?? يا ??? سال گل مي دهند.

علاوه بر اينها از آنجا که در فرهنگ فنگ شويي معتقدند که اين گياه شانس به ارمغان مي آورد بسيار مورد استقبال قرار گرفته اند. در روش نگهداري بامبو در خاک ژله اي، غذاي مورد نياز گياه از طريق خاک ژله اي تامين مي گردد. بامبولاکي از گياهاني است که اين روزها طرفداران زيادي را به علت سهولت پرورش و نگهداري آن پيدا کرده است. اين گياه به نام هاي دراسيناي روباني و گياه نواري يا روباني و يا خيزران خوش قدم، خوش يمن مشهور است.

با عضويت رايگان در پلتفرم ستاره به گلچيني ازبهترين مطالب و منابع اطلاعاتي به زبان فارسي دست پيدا کرده و از ابزارها و امکانات مخصوص کسب و کارها نيز استفاده نماييد. قسمت بالاي قلمه را به وسيله چسب مخصوص يا شمع بپوشانيد و توجه داشته باشيد، تمامي قسمتهاي بالاي ساقه پوشيده شده و روي بخشهاي ديگر ساقه و برگها چسب يا شمع ريخته نشود. در طول دوره رشد، آب کافي در اختيار گياه قرار بگيرد و دچار تنشهاي محيطي نشده باشد. بهره مندي از مشاوره رايگان از مديريت فروشگاه ملي به منظور شرح دکوراسيون مورد نظر و . نحوه و چگونگي گل آرايي آتليه ها ، ديزاين و گل آرايي تالار هاي پذيرايي ، دفاتر اداري ، گل مصنوعي براي تزيين خانه و .

مناطق شمالي کشور ايران از مناطق مساعد جهت رويش و پرورش بامبو ميباشد. بامبوهايي که به صورت شاخهاي در داخل کشور خريد و فروش ميشوند معمولا وارداتي بوده و معروف به لاکي بامبو هستند. طول برگهاي گياه لاکي بامبو معمولا حدود 15 تا 30 سانتيمتر ميباشد و عرض آن‌‎ها حدود 3 تا 7 سانتيمتر است. آنها با پيچ و خم دادن به بامبو آن را به شکل زيبايي تبديل ميکنند. طول برگهاي بامبو نيز به 20 تا 25 سانتيمتر و عرض آن به 4 تا 5 سانتي متر ميرسد. گياه بامبو به صورت سبز تيره يا ابلق که سبز و سفيد يا سبز و زرد هستند وجود دارد.

https://slides.com/nelliestein4

https://logopond.com/NellieStein4/profile/500230/?filter=&page=

https://qiita.com/NellieStein4

https://www.cplusplus.com/user/NellieStein4/

https://8tracks.com/nelliestein4

https://weheartit.com/NellieStein4/uploads

http://www.authorstream.com/NellieStein4/

https://gab.com/NellieStein4