بهترين سنگ هاي ساختماني را از ما بخواهيد

سنگ ها به عنوان يکي از کاربردي ترين مصالح ساختماني شناخته مي شوند که آنها را مي توان به انواع اقسام مدل هاي مختلف دسته بندي نمود. برخي از سنگ ها براي فضاي خارج خانه و برخي براي بخش هاي داخل ساختمان مناسب هستند و انتخاب درست و بجاي سنگ از بيشترين اهميت برخوردار است. در انتخاب سنگ بايد به موارد مختلفي دقت کنيد تا خريدي مطمئن داشته باشيد. اما سنگ ها به چه انواعي دسته بندي مي شوند؟ سنگ ها انواع گوناگوني دارند و اغلب آنها براي مصارف ساختمان سازي مورد استفاده قرار مي گيرند. در ادامه شما را با 3 نوع از بهترين و پرکاربردترين سنگ ها آشنا خواهيم کرد:

 

 

سنگ آنتيک

امروزه طراحي و دکوراسيون اولين موردي است که در خانه ها به چشم مي خورد و سنگ هاي ساختماني مي توانند دکوراسيون شما را به بهترين شکل ممکن زينت ببخشند. سنگ ها علاوه بر زيبايي ظاهري، داراي فاکتورهاي: زيبايي، مقاومت، کيفيت و قيمت پايين هستند. سنگ آنتيک يکي از بهترين انتخاب ها براي زيباسازي بخش هاي داخلي ساختمان به شمار مي رود. سنگ هاي آنتيک حاصل به هم چسبيدن خرده سنگ هاي مختلف هستند که ظاهري بسيار زيبا به ارمغان آورده و خصوصيات ويژه اي دارد. سنگ هاي آنتيک در دو نوع طبيعي و مصنوعي ارائه شده اند که سنگ هاي آنتيک طبيعي با استفاده از خرده سنگ ها توليد مي شوند و اغلب، مواد اوليه آن را سنگ هاي تراورتن تشکيل مي دهند. سنگ انتيک هاي مصنوعي از سمنت پلاست توليد شده و داراي ساير، رنگ و جنس متفاوتي است. اين نوع از سنگ هاي آنتيک داراي تخلخل بسيار کمتري بوده و به دليل دقيق بودن قالب گيري آن، نيازي به برش کاري زياد نخواهد داشت.

مزايا و معايب سنگ آنتيک

سنگ آنتيک داراي طرح و رنگ بندي هاي متنوعي است و از اين رو مي توانيد آن را در طرح ها و شکل هاي مختلف بر روي ديوار بچينيد. فرآيند نصب سنگ آنتيک بسيار ساده است و قابليت چسبيدن به هر نوع ديوار قديمي و جديد را خواهد داشت. سنگ آنتيک را خودتان نيز مي توانيد بر روي يکديگر بچينيد و براي اين کار نيازي به نصاب نيست. قيمت سنگ هاي آنتيک نيز در مقايسه با ساير انواع سنگ ها مناسب بوده و پرت آن نيز در مقايسه با ساير سنگ ها کمتر است. مقاومت اين سنگ نيز در برابر عوامل محيطي بالا بوده و مي توانيد به مدت طولاني از آن استفاده کنيد. البته اين نوع سنگ ها داراي معايبي نيز هستند. سنگ هاي آنتيک وزن زيادي دارند و از اين رو براي سقف امکان استفاده ندارند. رنگ پذيري در آنها نيز امکان پذير نيست و در صورت تغيير دکوراسيون بايد سنگ هاي آنتيک را از ديوار جدا کنيد.

 

 

سنگ تراورتن

تراورتن به عنوان يکي از خاص ترين سنگ ها به شمار مي رود که از جمله سنگ هاي آهکي به شمار رفته و قابليت استفاده در بخش هاي مختلف ساختمان را خواهد داشت. اين سنگ در اطراف کانسارهاي چشمه هاي معدني يافت مي شود و معادن متعددي از سنگ تراورتن را مي توان در ايران مشاهده کرد. يکي از مهمترين مزيت هاي سنگ تراورتن تنوع زياد در شکل و رنگ آن است و مي توانيد تراورتن را در انواع تخلخل هاي مختلف مشاهده کنيد. اين سنگ در برابر تغييرات آب و هوايي مقاومت بسياري دارد و از اين رو براي سنگ نما يکي از بهترين انتخاب ها خواهد بود. تراورتن يکي از بهترين انتخاب ها براي پوشاندن کف ساختمان است و هيچ گونه حالت لغزندگي نخواهد داشت. مقاومت اين نوع سنگ ها بسيار بالاست و از اين رو بناي ساخته شده با آن براي دهه ها استوار باقي خواهد ماند.

قيمت سنگ تراورتن

قيمت يکي از مهمترين مواردي است که حتما بايد به آن توجه داشته باشيد. در رابطه با قيمت سنگ تراورتن نمي توان رقم دقيقي در نظر گرفت چرا که عوامل متعددي دست به دست هم مي دهند تا در نهايت قيمت سنگ را تعيين کنند. اصلي ترين دليلي که سبب افزايش قيمت سنگ ها مي شود، سايشي است که بر روي آنها به انجام مي رسد. سنگ تراورتن در زمره سنگ هاي متخلخل قرار مي گيرد و از اين رو مي توان به راحتي آنها را صيقل داد. قيمت سنگ هاي تراورتن در مقايسه با سنگ هايي مثل مرمر و گرانيت پايين تر است و به دليل ظاهر بسيار زيبايي که دارد مي تواند يکي از بهترين انتخاب ها براي شما باشد.

 

 

سنگ مرمر

مرمر يکي ديگر از معروف ترين انواع سنگ ها است که زيبايي شگفت انگيزي داشته و لوکس ترين جلوه را به خانه شما خواهد بخشيد. سنگ هاي مرمر شفافيت بسيار بالايي دارند و نور از ميان ذرات آن به خوبي عبور کرده و رگه هاي سنگ را درشت تر جلوه خواهد داد. هرچه از زيبايي اين سنگ ها بگوييم باز کم گفته ايم. مقاومت آن نيز در برابر عوامل محيطي بالا بوده و مي توانيد به مدت طولاني از آن استفاده کنيد. اين سنگ معمولا براي ميز پيشخوان يا طراحي فضاهاي داخلي ساختمان مورد استفاده قرار مي گيرد. مرمر در رنگ هاي مختلفي موجود است و از اين رو مي توانيد رنگ مورد نياز خود را از ميان تنوع زياد سنگ مرمر انتخاب کنيد. اين سنگ نوعي سنگ دگرگوني آهکي است که البته کاني تشکيل دهنده اصلي آن مرمر کلسيت بوده و شفافيت ويژه اي به آن بخشيده است.

خريد سنگ مرمر

براي خريد سنگ هاي مختلف، راه هاي متفاوتي پيش رو خواهيد داشت. مراکز سنگ فروشي متعددي در هر يک از شهرهاي جهان فعاليت مي کنند که البته خريد از اين مراکز معايبي نظير وقت گير بودن به دنبال خواهد داشت و از اين رو فروشگاه هاي اينترنتي سنگ بيشتر مورد توجه قرار گرفته اند. شرکت ما به عنوان يکي از معروف ترين فروشگاه هاي سنگ در فضاي مجازي شناخته مي شود که با مراجعه به وب سايت آن مي توانيد انواع اقسام مختلف سنگ ها را مشاهده نماييد. کارشناسان شرکت ما نيز به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات پشتيباني هستند و خواهيد توانست پس از مشاوره و کسب اطلاعات در رابطه با هريک از سنگ ها، نسبت به خريد از جاي جاي نقاط کشور اقدام کنيد.

برگرفته از وب سايت سنگ وزين   https://sangevazin.com/

 

 

 

https://www.evernote.com/shard/s476/sh/253752d8-1bcc-b882-c134-4f01ff9ce7b1/3c05ae67e266d48549f35d1e1d1d7330

https://www.merchantcircle.com/blogs/trades-fort-wayne-in/2021/12/-/2136006

https://infosite.siterubix.com/%d8%a8%d8%a7-%da%a9%db%8c%d9%81%db%8c%d8%aa-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%85%d8%b5%d9%86%d9%88%d8%b9%d8%a7%d8%aa-%d8%b3%d9%86%da%af%db%8c-%d8%b1%d8%a7-%d8%a7%d8%b2-%d8%b3%d9%86%da%af-%d9%88%d8%b2%db%8c/

https://www.pawer.global/activity/p/305468/

http://mehfeel.net/mehfeel/blogs/post/288776